Sylwetki członków nowego Zarządu


Proszę Państwa, oto oni! Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami członków naszego nowego Zarządu 🙂

Adrian Góralczyk

Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Pomysłodawca utworzenia OSTO. Prezes pierwszej i drugiej kadencji władz OSTO. Trzykrotny stypendysta rektora UMB. Zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea w 2013r. Uczestnik staży zagranicznych w: Klinik für Orthopädie und Unfallchirurgie, Univeristätsklinikum Schleswig-Holstein, Kiel (profesor Deike Varoga), Sporthopaedicum Regensburg (profesor Peter Angele). Autor prac prezentowanych podczas sesji plakatowych 18th ESSKA Congress Glasgow, 7th  International Conference on Children’s Bone Health Salzburg 2015 i 6th Central European Congress on Osteoporosis and Osteoarthritis Kraków 2015. Autor licznych publikacji w czasopismach zagranicznych i krajowych. Pomysłodawca projektu „Co w Stawie Trzeszczy”. Uczestnik wielu zjazdów i konferencji dotyczących tematyki ortopedii, traumatologii i medycyny sportowej. Wielokrotny wicemistrz Polski w kategoriach juniorowskich w skoku w dal, członek Kadry Narodowej Juniorów w lekkiej atletyce, dwukrotny reprezentant kraju, mistrz (2014) i vicemistrz (2016) Uczelni Medycznych w skoku w dal.

Na medycynę zdecydowałem się, aby zająć się ortopedią i traumatologią. Od samego początku miałem szczęście spotkać wielkich mistrzów, idoli, którzy są dla mnie inspiracją i sprawiają, że wciąż staram się wiedzieć i umieć coraz więcej. Moje główne zainteresowania to artroskopia, traumatologia sportowa, ortobiologia i choroba zwyrodnieniowa stawów. Na co dzień wiedzę i umiejętności zdobywam pod skrzydłami doktora Krzysztofa Hermanowicza oraz doktora Konrada Malinowskiego.

Jeśli mogę w czymś pomóc, pisz śmiało: adriangoralczyk1@yahoo.com

Michał Ebisz

Student VI roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania obejmują zagadnienia związane z chorobami metabolicznymi układu kostnego, minimalnie inwazyjną chirurgią stawów oraz traumatologią. Uczestnik licznych staży w ośrodkach krajowych jak i zagranicznych. Współzałożyciel SKN Ortopedii Dziecięcej CM UJ. W wolnych chwilach eksploruje górskie szlaki, czyta literaturę fantastycznonaukową i snuje plany przejęcia władzy nad światem.

Ola Sibiliska

Ola jest aktualnie na V roku Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Na swoim koncie ma praktyki w Mayo Clinic pod okiem dr Tokisha, jednego z najlepszych chirurgów barku na świecie. Poza tym Ola jest autorem/współautorem publikacji m.in. z dr Tokishem i prof. Randellim. Znajdziecie ją także na niektórych webinarach i filmach edykacyjnych Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Interesuje się głównie ortopedią onkologiczną. W OSTO odpowiada za praktyki zagranicze, portal edukacyjny i social media. Prywatnie mama małego Frania (najsłodszy pies na świecie!). Poza tym uzależniona od coli i Californication… 🙂

Ilona Wagner-Olszewska

Lekarz stażysta Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM – CSW w Łodzi. Absolwentka studiów na kierunku Lekarskim na Wydziale Wojskowo-Lekarskim UMED w Łodzi oraz studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek założyciel OSTO oraz Członek Zarządu od początku działalności Towarzystwa. Autorka publikacji naukowych.

Pasję do ortopedii rozpalił w niej Profesor Marcin Domżalski, z którym obecnie ma zaszczyt współpracować. Odbyła staż w Istituto Ortopedico Gaetano Pini w Mediolanie pod okiem Profesora Pietro Randelliego. Chcąc nieustanie się rozwijać bierze udział w zjazdach, konferencjach i warsztatach tematycznych.

Podkreśla znaczenie fizjoterapii w usprawnianiu pacjentów ortopedycznych oraz istotę współpracy między ortopedą i fizjoterapeutą. Zafascynowana biomechaniką, analizą chodu, siecią mięśniowo-powięziową, a także dynamiką rozwoju postawy u dzieci. Ukończyła kursy specjalistyczne, m.in. PNF, Kinesiology Taping. Głęboko wierzy w siłę kobiet w ortopedii, co pragnie udowodnić realizując swoje marzenia.

W wolnym czasie lubi podróżować w miłym towarzystwie, odkrywać przyrodę z aparatem w ręku i spędzać wieczory przy dobrym filmie.

Tomasz Mrozek

Student VI roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Przewodniczący Koła Naukowego przy Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Białymstoku. Z wielką pasją poszerzający swoje umiejętności w zakresie ortopedii w której najbardziej interesuje mnie traumatologia. Zainteresowania na które przeznaczam większość wolnego czasu – lenistwo, sport i entomologia.

Bartosz Maciąg

Lekarz stażysta w międzyleskim szpitalu specjalistycznym w Warszawie. Współpracownik Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego WUM. Laureat konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Studencki Nobel” w dziedzinie medycyny. Autor wielu publikacji, w tym dwóch książek z zakresu anatomii, oraz doniesień konferencyjnych. Prelegent na licznych konferencjach krajowych i międzynarodowych. Odbył staże w Klinice prezesa ISAKOS – prof. Neyret w Service de Chirurgie Orthopedique, Hopital de la Croix-Rousse, Lyon, Francja oraz w Klinikum fur Unfall- und Wiederherstelung Chirurgie, Charite Universitatsmedizin, Berlin, Niemcy. W ortopedii najbardziej zafascynowany chirurgią dużych stawów (artroskopia, endoprotezoplastyka), traumatologią i medycyną spersonalizowaną.

Na szczególne rozwijanie swoich zainteresowań zdecydował się po zerwaniu  więzadła krzyżowego przedniego podczas gry w półamatorskim meczu w piłkę ręczną. Mimo to pozostał wiernym fanem wszelkich gier zespołowych, głównie koszykówki, piłki ręcznej i piłki nożnej. Od 15 lat zatwardziały fan Arsenal F.C. i Premier League. Ponadto fan budżetowych podróży małych i dużych, gotowania i thrillerów.

Marcin Mostowy

Student III roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Założyciel i przewodniczący Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Sportowej, stypendysta Rektora UMED Łódź, aktywny członek wielu innych Kół. Laureat sesji ortopedycznej Konferencji Międzynarodowej Juvenes Pro Medicina 2018. Stara się cały czas powiększać swój warsztat naukowy, biorąc udział w licznych konferencjach, kursach i  warsztatach. Chce być Chuckiem Norrisem pubmedu i przeczytać wszystkie znajdujące się tam artykuły  😉 W ortopedii najbardziej interesuje go traumatologia, leczenie biologiczne i fizjoterapeutyczne podejście do terapii. Prywatnie fan górskich szlaków długodystansowych, trójboju siłowego,  literatury.

Radek Rogacki

Student VI roku lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W ortopedii fascynuje go traumatologia narządu ruchu, mikrochirurgia oraz protezoplastyka. Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii GUMed, współorganizator Gdańskiej Szkoły Mikrochirurgii. Laureat konferencji, członek SICOT. W wolnym czasie lubiący przebywać na SORze lub czytać książki .

Kinga Danowska

Studentka IV roku kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Od początku studiów aktywnie zaangażowana w działalność organizacji studenckich- IFMSA-Poland oraz Studenckiego Towarzystwa Naukowego UMB. Uczestniczka licznych konferencji i warsztatów naukowych. Współtworzy Bialystok International Medical Congress, pomaga również w organizacji nauki studentom przebywającym na programie Erasmus+. Głębokie zainteresowanie ortopedią przyszło wraz z uczestnictwem w kolejnych spotkaniach SKN przy Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UDSK w Białymstoku. Roczny pobyt na Uniwersytecie Medycznym w Caen, północna Francja, utwierdził mnie w słuszności wyboru dalszej ścieżki zawodowej. W przyszłości chciałabym głównie rozwijać umiejętności związane z mikrochirurgią i chirurgią kończyny górnej. Fascynuje mnie również rozwój medycyny regeneracyjnej, jak i nowych technologii w medycynie. W wolnych chwilach stała bywalczyni wyszukiwarek ciekawych lotów. Frankofilka, pasjonatka języków obcych, ornitologii i dobrej książki. A czego nie powie, to chętnie dośpiewa.

Kasia Gugała

Studentka V roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Moje zainteresowanie ortopedią i medycyną sportową wzięło się z pasji do tańca, którą rozwijam już od wielu lat. W przyszłości chciałabym połączyć świat medycyny, sportu i sztuki, pracując z profesjonalnymi sportowcami i tancerzami. Dodatkowo interesuję się zaburzeniami endokrynologicznymi u sportowców. Doświadczenie zdobywam w Warszawie, będąc członkinią Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii i Medycyny Sportowej przy Carolina Medical Center, a także na praktykach zagranicznych (m.in. we Włoszech i w Ameryce Południowej). W OSTO pełnię funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej, co pozwala mi wnieść swój wkład w pracę Towarzystwa. Szczególnie chciałabym wspierać rozwój edukacyjny i współpracy międzynarodowej OSTO.

Kacper Ruzik

Student V roku wydziału lekarskiego w Łodzi, stypendysta Rektora, a także przewodniczący Koła Anatomii Prawidłowej i Klinicznej. Laureat Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Ortopedycznej, autor i współautor kilku publikacji, od 1,5 roku członek OSTO, a od niedawna również SICOT. Fan zmienności anatomicznych, szczególnie w obrębie narządu ruchu. Swoje własne testuje podczas biegów, które obecnie rozszerza do triathlonów. Być może dlatego od tak dawna interesuje się ortopedią i traumatologią? Dodatkowo uwielbia fast foody, Dragon Balla a w jego żyłach zamiast krwi płynie biały Monster!

Piotr Mędza

Student VI roku kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zawsze chciał zostać stolarzem, ze względu na studia medyczne pozostało mu zainteresować się ortopedią. W ramach jedynej słusznej dziedziny medycyny najbardziej zainteresowany problematyką dziecięcą. W wolnym czasie interesuje się filozofią, lubi podróżować, czytać i czytać o podróżowaniu. Prywatnie mąż i tata.