International Students Orthopaedic Conference (Międzynarodowa Studencka Konferencja Ortopedyczna) jest niesamowitym wydarzeniem, o zasięgu międzynarodowym, organizowanym przez studentów, członków Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego, pod nadzorem naukowym wybitnych specjalistów – profesorów, doktorów, lekarzy ze świata polskiej ortopedii.

Do tej pory odbyły się 3 edycje:

I – 2017 r. w Gdańsku (I Studencka Konferencja Ortopedyczna)

II – 2018 r. w Szczecinie (II Międzynarodowa Studencka Konferencja Ortopedyczna)

III – 2019 r. w Łodzi (All for Sports)

Były to niezwykłe wydarzenia na skalę międzynarodową, ale przede wszystkim najważniejsze spotkania studentów związanych z ortopedią w naszym kraju. W każdej edycji uczestniczyło około 100 osób – studenci z Polski i zagranicy.

Konferencja ma charakter dwudniowy. Głównym filarem wydarzenia są sesje ustne studentów, w trakcie których prezentowane są prace oryginalne i przypadki kliniczne. Podczas ostatniej, łódzkiej edycji odbyły się również warsztaty.

Kolejne konferencje planujemy także wzbogacić o możliwość zdobywania umiejętności praktycznych, gdyż to one są najważniejsze w naszej przyszłej pracy. Wydarzeniu zawsze towarzyszy część nieoficjalna, podczas której możemy poznawać się wzajemnie, nawiązywać współprace i spędzać czas w dobrych nastrojach.

Wstęp na konferencję jest otwarty również dla osób spoza Towarzystwa. Szczególnie zachęcamy do udziału osoby zainteresowane ortopedią, medycyną sportową oraz fizjoterapią.

Następna edycja była zaplanowana na 19-20.09.2020 r. podczas 43. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, jednak ze względu na pandemię oba wydarzenia zostały odwołane. Nie jest jeszcze znany termin, na który Konferencja zostanie przeniesiona, także zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony i śledzenia informacji.

Zapraszamy na wydarzenie zarówno członków OSTO, jak i wszystkie pozostałe osoby zainteresowane ortopedią i zagadnieniami z nią związanymi ?