Ogólnopolskie Studenckie Towarzystwo Ortopedyczne to nie tylko grupa pasjonatów ortopedii, fizjoterapii, ale także masa pomysłów, które mamy możliwość wcielać w życie!

Zapraszamy do śledzenia informacji o nowych projektach OSTO, a także do uczestnictwa we wszelkich organizowanych wydarzeniach 😊

Jesteśmy otwarci także na współpracę i rozwój. Jeśli zatem chodzi Ci po głowie pomysł na nowy projekt, zapraszamy Cię do kontaktu!

Kontakt do poszczególnych osób znajdziesz w zakładkach: Sylwetki Zarządu

⬇️ Kliknij w kafelki poniżej aby dowiedzieć się więcej o każdym z projektów OSTO ⬇️

Sztandarowe wydarzenie OSTO czyli konferencja „Co w stawie trzeszczy” to cykliczne spotkania naukowo-dydaktyczne naszego towarzystwa. Chętni członkowie OSTO mogą na nim wystąpić i podzielić się swoją wiedzą. Zazwyczaj wydarzenie dzielimy na część wykładową oraz część praktyczną.

Wydarzenie również składa się z dwóch części, podobnie jak CWST – wykładowej, podczas której każdy z uczestników ma możliwość wysłuchać wykładów członków OSTO oraz wykładów zaproszonych gości oraz części praktycznej, inaczej warsztatów ortopedycznych.

Cykliczne spotkania Online z największymi i najbardziej cenionymi postaciami ze świata polskiej Ortopedii.

Program powstał, aby zapewnić wszystkim członkom OSTO możliwość poszerzania wiedzy i ćwiczenia umiejętności praktycznych pod okiem najlepszych specjalistów w naszym kraju.

Jako Towarzystwo tworzymy skryptu edukacyjne dla studentów oraz młodych lekarzy. Również Ty możesz być ich częścią

Tygodniowy obóz naukowo-szkoleniowy dla chętnych członków towarzystwa. Podczas obozu słuchamy wykładów, uczestniczymy w warsztatach i dyskutujemy. Nie zapominamy także o wakacyjnym relaksie.

Poznaj także nasze archiwum projektowe

czyli co udało nam się osiągnąć kiedyś i do czego może kiedyś jeszcze powrócimy 😉

Gdańska Szkoła Mikrochirurgii to cykliczny projekt dla członków OSTO, mający na celu nabycie i rozwój wiedzy mikrochirurgicznej oraz ćwiczenie umiejętności praktycznych. 

Szkoła jest wydarzeniem jednodniowym, podczas którego kursanci mają okazję wysłuchać merytorycznego wstępu i kolejno ćwiczyć szycie pod mikroskopem (nerwu, tętnicy i żyły) z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi mikrochirurgicznych przy zachowanej ergonomicznej postawie ciała.

Warsztaty USG to inicjatywa Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego, która zrodziła się z pomysłów członków OSTO. 

Kursy składały się z części teoretycznej i praktycznej, podczas których członkowie OSTO mogli nabyć i ćwiczyć umiejętności ultrasonografii stawów. Była to idealna okazja, aby oswoić się z głowicą aparatu USG, tak aby móc pogłębiać tą wiedzę w przyszłej praktyce lekarskiej.

International Students Orthopaedic Conference (Międzynarodowa Studencka Konferencja Ortopedyczna) jest niesamowitym wydarzeniem, o zasięgu międzynarodowym, organizowanym przez studentów, członków Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego, pod nadzorem naukowym wybitnych specjalistów – profesorów, doktorów, lekarzy ze świata polskiej ortopedii.

Były to niezwykłe wydarzenia na skalę międzynarodową, ale przede wszystkim najważniejsze spotkania studentów związanych z ortopedią w naszym kraju. W każdej edycji uczestniczyło około 100 osób – studenci z Polski i zagranicy.