"Optimal Loading kluczem do efektywnej fizjoterapii ortopedycznej"

OLIMP 2023

Opis wydarzenia

„Optimal Loading kluczem do efektywnej fizjoterapii ortopedycznej” to pierwsza konferencja z cyklu Optimal Loading in Modern Physiotherapy. Naszym głównym celem jest szerzenie wiedzy fizjoterapeutycznej i ortopedycznej opartej na Evidence Based Medicine, dzielenie się doświadczeniem a także propagowanie współpracy między fizjoterapeutą a lekarzem w procesie rehabilitacji. 

 

Na tegorocznej edycji skupimy się na Optimal Loading 👌 przy bólu dolnego odcinka kręgosłupa oraz dolegliwościach kończyny dolnej. Zagłębimy się w temat nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej. 

 

Nie zabraknie merytorycznych wykładów, warsztatów praktycznych oraz wielu okazji do dyskusji i poznania nowych fizjopasjonatów. 

 

Wierzymy, że dobra współpraca między fizjoterapeutą 🏋️ a ortopedą 🦴 to podstawa skutecznej terapii, dlatego też zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji nie tylko studentów fizjoterapii i fizjoterapeutów, ale również wszystkich innych zainteresowanych ortopedią i fizjoterapią ortopedyczną.

 

NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ!

Krótki przewodnik, który ułatwi dotarcie na miejsce i wyeliminuje możliwość spóźnienia✨

📍 Lokalizacja Auli Zachodniej : Budynek Główny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Pomorska 251, 92-209 Łódź

🗺️Krok 1: Główne wejście do budynku Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego znajduje się od strony ul. Pomorskiej (jest to wejście pod zabudowaniem).

🗺️Krok 2: Skręćcie w prawo po wejściu i udajcie się prosto przez korytarz.

🗺️Krok 3: Po kilku krokach dojdziecie do korytarza znajdującego się po lewej stronie. Skręcając w niego, znajdziecie po lewej stronie rejestrację, przy której odbierzecie identyfikator, pakiet startowy i voucher obiadowy.

🗺️Krok 4: Kierując się po rejestracji przez korytarz cały czas prosto, dojedziecie do Auli Zachodniej, która znajduje się po prawej stronie.O organizatorach

 

Jesteśmy Sekcją Fizjoterapeutyczną działającą przy Ogólnopolskim Studenckim Towarzystwie Ortopedycznym. Powstaliśmy, ponieważ zarówno lekarze z OSTO, jak i grono fizjoterapeutów z FizjoOSTO, (a wcześniej jako zwykli członkowie OSTO) uważamy, że współpraca między tymi dwoma profesjami jest niezbędna do prowadzenia efektywnego procesu leczniczego w zakresie ortopedii – zatem uczymy się od siebie nawzajem!

 

SKN „Move It” to najprężniej działające fizjoterapeutyczne koło naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoją interdyscyplinarną tematyką scala wszystkie gałęzie fizjoterapii, tworząc sprzyjające warunki do rozwoju. Zrzesza studentów wyróżniających się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w doskonalenie umiejętności praktycznych i rozwojem naukowym w duchu Evidence Based Physiotherapy.

 

SKN Ortopedii i Traumatologii to jedno z największych i najaktywniejszych kół naukowych działających w obrębie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. SKN Ortopedii oferuje swoim członkom cykliczne spotkania edukacyjne, pomoc w rozpoczęciu działalności naukowej oraz nabycie i ciągłe doskonalenie wielu umiejętności praktycznych. Zrzesza pasjonatów pasjonatów ortopedii, reumatologii, medycyny sportowej, a także fizjoterapii.

Komitet Organizacyjny

Przewodniczący komitetu organizacyjnego

Absolwent Fizjoterapii na warszawskim AWFie. Pasjonat ortopedii operacyjnej, a w szczególności endoprotezoplastyk stawów, szczególnie stawu biodrowego i kolanowego. Poza samą terapią rozwija się w zakresie naukowym, przygotowując, planując oraz realizując projekty naukowe, a także poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach czy webinarach o tej tematyce. Prowadzi stronę na facebooku na temat endoprotez oraz instagram. Prywatnie jego hobby to fotografia, technologia i żeglarstwo.


Zastępczyni przewodniczącego

Studentka piątego roku Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przewodnicząca i wieloletnia członkini SKN Move It oraz SKN Ortopedii i Traumatologii. Pasjonatka ortopedii i neurologii - w szczególności zainteresowana przypadkami klinicznymi z pogranicza obu specjalności. Zwolenniczka stosowania badania ultrasonograficznego w fizjoterapii. Laureatka studenckich sesji fizjoterapeutycznych oraz ortopedycznych, zaangażowana w kilka projektów naukowo-badawczych. Miłośniczka kawy, sztuki i długich spacerów.


Zastępczyni przewodniczącego

Absolwentka Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest medycznym trenerem terapeutycznym i pasjonatką współczesnej kinezyterapii. Jej głównymi zainteresowaniami są dysfunkcje narządu ruchu oraz zaburzenia mięśniowo-powięziowe. Ciągle doskonali swoje umiejętności, by zwiększać kwalifikacje poprzez czynny udział w konferencjach naukowych, webinarach i kursach. Wielbicielka podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla utrzymania balansu praktykuje jogę na chustach


Członkinia komitetu

Absolwentka Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pasjonatka ortopedii i traumatologii, w szczególności zainteresowana urazami kończyny dolnej i zabiegami alloplastyki stawów. Lubi zdobywać nową wiedzę i podejmować nowe wyzwania. W przyszłości chciałaby edukować następne pokolenia fizjoterapeutów i pokazywać jak ważna jest fizjoprofilaktyka. Miłośniczka gór, Norwegii, książek (w szczególności thrillerów) i fotografii.


Członek komitetu

Absolwent Fizjoterapii na AWF Warszawa. Entuzjasta anatomii, kinezjologii oraz ortopedii. Miłośnik szeroko pojętego ruchu i aktywności fizycznej. Jego celem jest edukacja dotycząca profilaktyki zdrowotnej i obalanie mitów panujących w fizjoterapii. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, szkoleniach, webinarach i badaniach naukowych, aby na bieżąco aktualizować wiedzę. W wolnych chwilach rusza w górskie eskapady i trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu.

Członek komitetu

Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Dwukrotny stypendysta Rektora UMED Łódź, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz emerytowany Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Laureat studenckich jak i specjalistycznych konferencji naukowych. Realizuje Indywidualny Tok studiów i prowadzi kilka projektów naukowo-badawczych. Poza pracą naukową przywiązuje dużą wagę do umiejętności klinicznych. Jako stypendysta programu Erasmus+ odbył praktyki ortopedyczne w Hiszpanii. Jego hobby i pasją jest ultrasonografia narządu ruchu - pracuje jako asystent podczas kursów USG, a także zorganizował dotychczas już kilka szkoleń studenckich w tym zakresie

Członkinia komitetu

Studentka V roku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jej głównym obszarem zainteresowań jest ortopedia i traumatologia oraz szeroko pojęty temat bólu. Członkini SKN Move It, SKN Ortopedii i Traumatologii oraz Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego. Stale poszerza wiedzę biorąc udział w warsztatach, webinarach i konferencjach. Prywatnie miłośniczka muzyki i przyrody.


Program konferencji

Rejestracja

Wykorzystaj ten formularz, aby zarejestrować się jako uczestnik bierny.

Deadline: 31.10.2023 lub do wyczerpania limitu miejsc (100 uczestników).

Rejestracja po 31.10.2023 sprawi, że Twój identyfikator zostanie wypisany ręcznie.

Prześlij swoją prezentację

Partnerzy i sponsorzy

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat

Gdzie? 

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

92-209, Pomorska 247/249, Łódź

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Jeśli potrzebujesz skontaktować się z organizatorem konferencji napisz mail na adres andrzej.fizjoosto@gmail.com 

 

Zachęcamy do śledzenia informacji o konferencji również na naszych portalach społecznościowych