"Optimal Loading kluczem do efektywnej fizjoterapii ortopedycznej"

OLIMP 2023

Opis wydarzenia

„Optimal Loading kluczem do efektywnej fizjoterapii ortopedycznej” to pierwsza konferencja z cyklu Optimal Loading in Modern Physiotherapy. Naszym głównym celem jest szerzenie wiedzy fizjoterapeutycznej i ortopedycznej opartej na Evidence Based Medicine, dzielenie się doświadczeniem a także propagowanie współpracy między fizjoterapeutą a lekarzem w procesie rehabilitacji. 

 

Na tegorocznej edycji skupimy się na Optimal Loading 👌 przy bólu dolnego odcinka kręgosłupa oraz dolegliwościach kończyny dolnej. Zagłębimy się w temat nie tylko od strony teoretycznej, ale również praktycznej. 

 

Nie zabraknie merytorycznych wykładów, warsztatów praktycznych oraz wielu okazji do dyskusji i poznania nowych fizjopasjonatów. 

 

Wierzymy, że dobra współpraca między fizjoterapeutą 🏋️ a ortopedą 🦴 to podstawa skutecznej terapii, dlatego też zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji nie tylko studentów fizjoterapii i fizjoterapeutów, ale również wszystkich innych zainteresowanych ortopedią i fizjoterapią ortopedyczną.

 

NIE MOŻE CIĘ ZABRAKNĄĆ!

Krótki przewodnik, który ułatwi dotarcie na miejsce i wyeliminuje możliwość spóźnienia✨

📍 Lokalizacja Auli Zachodniej : Budynek Główny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Pomorska 251, 92-209 Łódź

🗺️Krok 1: Główne wejście do budynku Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego znajduje się od strony ul. Pomorskiej (jest to wejście pod zabudowaniem).

🗺️Krok 2: Skręćcie w prawo po wejściu i udajcie się prosto przez korytarz.

🗺️Krok 3: Po kilku krokach dojdziecie do korytarza znajdującego się po lewej stronie. Skręcając w niego, znajdziecie po lewej stronie rejestrację, przy której odbierzecie identyfikator, pakiet startowy i voucher obiadowy.

🗺️Krok 4: Kierując się po rejestracji przez korytarz cały czas prosto, dojedziecie do Auli Zachodniej, która znajduje się po prawej stronie.



O organizatorach

 

Jesteśmy Sekcją Fizjoterapeutyczną działającą przy Ogólnopolskim Studenckim Towarzystwie Ortopedycznym. Powstaliśmy, ponieważ zarówno lekarze z OSTO, jak i grono fizjoterapeutów z FizjoOSTO, (a wcześniej jako zwykli członkowie OSTO) uważamy, że współpraca między tymi dwoma profesjami jest niezbędna do prowadzenia efektywnego procesu leczniczego w zakresie ortopedii – zatem uczymy się od siebie nawzajem!

 

SKN „Move It” to najprężniej działające fizjoterapeutyczne koło naukowe Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Swoją interdyscyplinarną tematyką scala wszystkie gałęzie fizjoterapii, tworząc sprzyjające warunki do rozwoju. Zrzesza studentów wyróżniających się ponadprzeciętnym zaangażowaniem w doskonalenie umiejętności praktycznych i rozwojem naukowym w duchu Evidence Based Physiotherapy.

 

SKN Ortopedii i Traumatologii to jedno z największych i najaktywniejszych kół naukowych działających w obrębie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. SKN Ortopedii oferuje swoim członkom cykliczne spotkania edukacyjne, pomoc w rozpoczęciu działalności naukowej oraz nabycie i ciągłe doskonalenie wielu umiejętności praktycznych. Zrzesza pasjonatów pasjonatów ortopedii, reumatologii, medycyny sportowej, a także fizjoterapii.

Komitet Organizacyjny

Przewodniczący komitetu organizacyjnego

Absolwent Fizjoterapii na warszawskim AWFie. Pasjonat ortopedii operacyjnej, a w szczególności endoprotezoplastyk stawów, szczególnie stawu biodrowego i kolanowego. Poza samą terapią rozwija się w zakresie naukowym, przygotowując, planując oraz realizując projekty naukowe, a także poprzez uczestnictwo w kursach, konferencjach czy webinarach o tej tematyce. Prowadzi stronę na facebooku na temat endoprotez oraz instagram. Prywatnie jego hobby to fotografia, technologia i żeglarstwo.


Zastępczyni przewodniczącego

Studentka piątego roku Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przewodnicząca i wieloletnia członkini SKN Move It oraz SKN Ortopedii i Traumatologii. Pasjonatka ortopedii i neurologii - w szczególności zainteresowana przypadkami klinicznymi z pogranicza obu specjalności. Zwolenniczka stosowania badania ultrasonograficznego w fizjoterapii. Laureatka studenckich sesji fizjoterapeutycznych oraz ortopedycznych, zaangażowana w kilka projektów naukowo-badawczych. Miłośniczka kawy, sztuki i długich spacerów.


Zastępczyni przewodniczącego

Absolwentka Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jest medycznym trenerem terapeutycznym i pasjonatką współczesnej kinezyterapii. Jej głównymi zainteresowaniami są dysfunkcje narządu ruchu oraz zaburzenia mięśniowo-powięziowe. Ciągle doskonali swoje umiejętności, by zwiększać kwalifikacje poprzez czynny udział w konferencjach naukowych, webinarach i kursach. Wielbicielka podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu. Dla utrzymania balansu praktykuje jogę na chustach


Członkinia komitetu

Absolwentka Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pasjonatka ortopedii i traumatologii, w szczególności zainteresowana urazami kończyny dolnej i zabiegami alloplastyki stawów. Lubi zdobywać nową wiedzę i podejmować nowe wyzwania. W przyszłości chciałaby edukować następne pokolenia fizjoterapeutów i pokazywać jak ważna jest fizjoprofilaktyka. Miłośniczka gór, Norwegii, książek (w szczególności thrillerów) i fotografii.


Członek komitetu

Absolwent Fizjoterapii na AWF Warszawa. Entuzjasta anatomii, kinezjologii oraz ortopedii. Miłośnik szeroko pojętego ruchu i aktywności fizycznej. Jego celem jest edukacja dotycząca profilaktyki zdrowotnej i obalanie mitów panujących w fizjoterapii. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, szkoleniach, webinarach i badaniach naukowych, aby na bieżąco aktualizować wiedzę. W wolnych chwilach rusza w górskie eskapady i trenuje Brazylijskie Jiu-Jitsu.

Członek komitetu

Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Dwukrotny stypendysta Rektora UMED Łódź, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz emerytowany Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Laureat studenckich jak i specjalistycznych konferencji naukowych. Realizuje Indywidualny Tok studiów i prowadzi kilka projektów naukowo-badawczych. Poza pracą naukową przywiązuje dużą wagę do umiejętności klinicznych. Jako stypendysta programu Erasmus+ odbył praktyki ortopedyczne w Hiszpanii. Jego hobby i pasją jest ultrasonografia narządu ruchu - pracuje jako asystent podczas kursów USG, a także zorganizował dotychczas już kilka szkoleń studenckich w tym zakresie

Członkinia komitetu

Studentka V roku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Jej głównym obszarem zainteresowań jest ortopedia i traumatologia oraz szeroko pojęty temat bólu. Członkini SKN Move It, SKN Ortopedii i Traumatologii oraz Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego. Stale poszerza wiedzę biorąc udział w warsztatach, webinarach i konferencjach. Prywatnie miłośniczka muzyki i przyrody.


Program konferencji

Rejestracja

Wykorzystaj ten formularz, aby zarejestrować się jako uczestnik bierny.

Deadline: 31.10.2023 lub do wyczerpania limitu miejsc (100 uczestników).

Rejestracja po 31.10.2023 sprawi, że Twój identyfikator zostanie wypisany ręcznie.

Prześlij swoją prezentację

Partnerzy i sponsorzy

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat

Gdzie? 

Centrum Kliniczno-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

92-209, Pomorska 247/249, Łódź

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Jeśli potrzebujesz skontaktować się z organizatorem konferencji napisz mail na adres andrzej.fizjoosto@gmail.com 

 

Zachęcamy do śledzenia informacji o konferencji również na naszych portalach społecznościowych