Więcej informacji dotyczących procesu dołączenia do towarzystwa znajdziesz na dole strony!

Kilka słów o nas

Jesteśmy organizacją zrzeszającą studentów i początkujących lekarzy oraz fizjoterapeutów wiążących swoją przyszłość z ortopedią i traumatologią narządu ruchu. Naszym celem, mówiąc najogólniej, jest kreowanie możliwości. W naszych szeregach znajdują się najbardziej aktywni studenci ze wszystkich ośrodków w kraju. Wierzymy, że poprzez szeroko zakrojoną współpracę uda nam się zorganizować wiele wspólnych konferencji, warsztatów, praktyk w kraju czy innych szkoleniowych wydarzeń. Od tej pory mówimy jednym głosem. Jesteśmy zauważalni!  Jako organizacja wspierana przez duże Towarzystwa ortopedyczne, takie jak: PTOiTr, PTA czy PTBiL otrzymujemy preferencyjne warunki wstępu na wydarzenia organizowane przez wyżej wymienione Towarzystwa. Wierzymy w nasz ogromny potencjał i pora to ukazać. Chcemy wnieść nową jakość do świata polskiej ortopedii i fizjoterapii ortopedycznej. Zostańmy rezydentami i młodymi fizjoterapeutami, którzy od pierwszego dnia będą zaskakiwać swoich przełożonych poziomem wiedzy i umiejętności.

 

Zapraszamy do współpracy również Ciebie!

 

Wierzymy, że członkostwo w naszym Towarzystwie umożliwi zawiązanie wielu przyjaźni oraz wpłynie pozytywnie na jakość opieki nad naszymi przyszłymi pacjentami.

Korzyści z działalności w OSTO

Jako członek OSTO masz możliwość wzięcia czynnego udziału na konferencji
“Co w stawie trzeszczy” (CWST) lub "Optimal Loading in Modern Physiotherapy” (OLIMP)

Jako członek Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego masz prawo do brania udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez Towarzystwo oraz wydarzeniach organizowanych przez inne Towarzystwa i podmioty, na które nasi członkowie otrzymają wstęp.

Co to oznacza dla Ciebie? Możesz brać czynny i bierny udział we wszelkich konferencjach, warsztatach, praktykach, zdobywać wiedzę i umiejętności na największych zjazdach ortopedycznych w naszym kraju, a być może z czasem również za granicą.

Każde wydarzenie jest zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom zarówno przyszłych lekarzy jak i fizjoterapeutów. Nasze sztandarowe wydarzenia – CWST i OLIMP zawsze zawierają wystąpienia i warsztaty dedykowane obu grupom. 

To prawda, że CWST koncentruje się “bardziej” na zagadnieniach lekarskich a OLIMP “bardziej” na zagadnieniach fizjoterapeutycznych, jednak z doświadczenia wiemy, że nie ma nowoczesnej ortopedii bez fizjoterapii, a fizjoterapeuci grają z ortopedami do jednej bramki!

W trakcie obu tych konferencji odbywają się zazwyczaj także warsztaty praktyczne – w których możesz wziąć udział i dowiesz się o nich pierwszy!

OSTO Summer Camp czyli świetna okazja do nauki i integracji

Podczas naszych wydarzeń staramy się stworzyć przyjazną atmosferę do nauki, w której każdy bez presji, może przyswoić nowe, lub utrwalić już znane meandry ortopedyczne.

Obóz wakacyjny obóz, to trwający około tygodnia wyjazd, podczas którego uczymy się ale i miło spędzamy wakacyjny czas. Wydarzenie głównie koncentruje się na praktyce, i adresowane jest zarówno dla lekarzy…

jak i fizjoterapeutów!

Nasze najważniejsze projekty

Sztandarowe wydarzenie OSTO czyli konferencja „Co w stawie trzeszczy” to cykliczne spotkania naukowo-dydaktyczne naszego towarzystwa. Chętni członkowie OSTO mogą na nim wystąpić i podzielić się swoją wiedzą. Zazwyczaj wydarzenie dzielimy na część wykładową oraz część praktyczną.

Wydarzenie również składa się z dwóch części, podobnie jak CWST – wykładowej, podczas której każdy z uczestników ma możliwość wysłuchać wykładów członków OSTO oraz wykładów zaproszonych gości oraz części praktycznej, inaczej warsztatów ortopedycznych.

Cykliczne spotkania Online z największymi i najbardziej cenionymi postaciami ze świata polskiej Ortopedii.

Program powstał, aby zapewnić wszystkim członkom OSTO możliwość poszerzania wiedzy i ćwiczenia umiejętności praktycznych pod okiem najlepszych specjalistów w naszym kraju.

Skrypty OSTO

Jako Towarzystwo tworzymy skryptu edukacyjne dla studentów oraz młodych lekarzy. Również Ty możesz być ich częścią

Tygodniowy obóz naukowo-szkoleniowy dla chętnych członków towarzystwa. Podczas obozu słuchamy wykładów, uczestniczymy w warsztatach i dyskutujemy. Nie zapominamy także o wakacyjnym relaksie.

Aby zostać członkiem OSTO

…nie trzeba robić wiele ;).

  1. Wypełnij deklarację członkowską i wykonaj przelew (jednorazowe wpisowe oraz roczna składka członkowska).
  2. Wyślij deklarację członkowską wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu za składkę i opłatę wpisową na adres listaosto@gmail.com.

Finanse:

  • Jednorazowe wpisowe: 50zł
  • Składka dla studentów (na rok kalendarzowy): 60zł
  • Składka dla lekarzy/fizjoterapeutów (na rok kalendarzowy): 70zł
  • Nr konta: 62 1240 5211 1111 0010 7379 2388
  • Tytuł: Imię i nazwisko, wpisowe / składka / wpisowe + składka

Następnie oczekuj na wiadomość od nas, w której otrzymasz dostęp do kanałów informacyjnych, którymi się posługujemy na co dzień. Pamiętaj aby w deklaracji członkowskiej wyraźnie wpisać swój adres email – bo to właśnie tam wyślemy Ci naszą pierwszą wiadomość. Nowych członków przyjmujemy cyklicznie, co miesiąc – na spotkaniach zarządu.

Mam nadzieję że zobaczymy się na najbliższym wydarzeniu OSTO!

Krótki film promocyjny

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim wywiadem z Marcinem Mostowym oraz Katarzyną Kwas, którzy dzielą się swoimi wrażeniami z działalności w OSTO.