VI Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego

W ten weekend dzięki współczłonkostwu części naszych członków w SKN Ortopedii i Medycyny Sportowej przy Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP w Otwocku mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w VI Wierzejewskiego Sympozjum Stawu Biodrowego w Warszawie. Wysłuchaliśmy wielu niezwykle interesujących wykładów prelegentów z kraju i zagranicy. Podnoszono wiele tematów dotyczących stawu biodrowego, m. in. jałową martwicę głowy kości udowej, złamania okołoprotezowe, leczenie zachowujące staw biodrowy, czy rewizje i zakażenia po alloplastyce tego stawu.
Warto nadmienić, że sekretarz OSTO Kuba Radzimowski w ramach współpracy z dr n. med. Jackiem Mazkiem przedstawił prezentację pt. „Konflikt subspine i kulszowo-udowy – diagnostyka i leczenie”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Spotkaliśmy się z niezwykłą przychylnością najważniejszych postaci polskiej Ortopedii na czele z prof. Jarosławem Czubakiem oraz dr n. med. Marcinem Złotorowiczem, którym z tego miejsca chcielibyśmy niezwykle gorąco podziękować za możliwość udziału w tym wydarzeniu. Dzięki takim ludziom nasze młode pokolenie zyskuje ogromny napęd do pracy i rozwoju. Ich miłe i motywujące usposobienie udzieliło nam się od pierwszych minut Sympozjum.
Jeszcze raz bardzo bardzo dziękujemy 🙂