II Forum Leczenia Ran – 11-13 października, Zakopane

11-13 października odbędzie się konferencja II Forum Leczenia Ran, w której wezmą udział najwybitniejsi specjaliści z zakresu leczenia ran. W tym roku w Zakopanem pojawi się m.in. wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko oraz światowej sławy prof. dr. hab. n. med. Maria Siemionow, która dokonała pierwszego w USA przeszczepu twarzy. Organizatorem konferencji jest wydawnictwo naukowe Evereth Publishing, współorganizatorami są Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Klinika Diabetologii i Chorób Wewnętrznych WUM.

W obliczu postępującego starzenia się społeczeństwa, w ciągu najbliższych lat, istnieje wysokie prawdopodobieństwo znacznego zwiększenia się liczby przypadków trudno gojących się ran. Dziś niemal 15% populacji osób starszych zmaga się z ranami przewlekłymi – mówi Przewodniczący Komitetu Naukowego konferencji, Marek Kucharzewski, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran. – Bez wątpienia będzie to wymagało od personelu medycznego ciągłego pogłębiania wiedzy w zakresie opieki nad ranami trudno gojącymi się. Ważne będzie organizowanie naukowych spotkań, podczas których uczestnicy  będą mogli podzielić się doświadczeniem z innymi – dodaje.

Wśród gości znajdzie się także prof. dr hab. Tomasz Banasiewicz, autor pierwszej w Europie aplikacji mobilnej, która pomoże zdalnie opiekować się ranami pacjentów. Jednym z wykładowców będzie również dr hab. n. med. Anna Chrapusta, która na swoim koncie ma takie dokonania, jak przeczep obu dłoni czy transplantacja skóry u pacjenta z 95% poparzonej powierzchni ciała.

Program konferencji prezentuje interdyscyplinarne podejście do tematu, obejmując najważniejsze aspekty dotyczące postępowania z raną: problematykę poszczególnych schorzeń, antyseptykę i opatrunki, a także nowoczesne metody leczenia.

Na konferencji nie zabraknie też tematu terapii podciśnieniowej, rozwoju telemedycyny oraz najnowszych trendów w pielęgnacji ran. Udział w wydarzeniu to możliwość poszerzenia i aktualizacji wiedzy oraz szansa na spotkanie tuzów polskiej medycyny i wymiany doświadczeń.

Na II Forum Leczenia Ran pojawi się także reprezentacja Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego.

Obejrzyj film z I edycji Forum Leczenia Ran:

https://www.youtube.com/watch?v=9yqfc0SobWQ&t=13s

Strona konferencji: www.flr2018.pl

Sprawdź portal o leczeniu ran: www.forumleczeniaran.pl