XIV Bielskie Sympozjum Ortopedyczne

 

W dniach 23 i 24 maja dzięki uprzejmości Pana Doktora Romana Brzóski oraz całego Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w XIV Bielskim Sympozjum Ortopedycznym – SHOULDER MASTERCLASS WORKSHOPS – WHAT COULD GO WRONG?. W otoczeniu pięknych gór Beskidu Śląskiego i Małego, mogliśmy korzystać z doświadczenia jednych z najlepszych specjalistów zarówno z Polski, jak i zagranicy, którzy dyskutowali podczas Sympozjum nad trudnymi przypadkami, z jakimi spotykają się w ich codziennej pracy. Tematyka dotyczyła niestabilności barku, masywnych uszkodzeń stożka rotatorów oraz powikłań pooperacyjnych w leczeniu chirurgicznym barku. Ponadto wszechstronnie został omówiony temat barku w sportach rzutowych.

Dyskusja pomiędzy sesjami

Podczas konferencji odbyło się kilka bardzo interesujących wideorelacji z operacji przeprowadzanych na żywo w szpitalu św. Łukasza w Bielsku-Białej przy udziale zagranicznych gości. Każdy z uczestników Sympozjum miał możliwość wzięcia udziału w ankiecie, w której należało wskazać najodpowiedniejszą dla danego przypadku technikę operacyjną. Podczas operacji moderatorzy sesji nadzorowali dyskusję, a operatorzy na bieżąco rozwiewali wszelkie pojawiające się wątpliwości. Obserwowanie szybkości i precyzji członków ESSKA – Europejskiego Towarzystwa Traumatologii, Chirurgii Kolana i Artroskopii podczas przeprowadzania operacji było dla nas niesamowitym i niezwykle motywującym doświadczeniem!

Zapatrzeni w ekran podczas wideorelacji z sali operacyjnej

Ponadto, dzięki zaproszeniu Pana Doktora Romana Brzóski, dwóch członków naszego Towarzystwa miało zaszczyt wzięcia udziału w sesji pt. „Forum Młodych Lekarzy”.  Chłopaki – dobra robota!

Michał Ebisz „Management of the primary anterior shoulder dislocation”

Michał Ebisz prezentował wytyczne Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia dotyczące pierwszorazowych zwichnięć stawu ramiennego, natomiast Marcin Mostowy wygłaszał prezentację na temat perspektyw kariery ortopedycznej w polskim systemie ochrony zdrowia.

Marcin Mostowy „Perspektywy kariery ortopedycznej w polskim systemie ochrony zdrowia”

Z całego serca chcielibyśmy podziękować Panu Doktorowi Romanowi Brzósce oraz pozostałym wykładowcom za niesamowitą dawkę wiedzy oraz składamy gratulacje dla całego zespołu szpitala św. Łukasza za zorganizowanie konferencji na tak wysokim poziomie.