Cadaver on-line workshops: Podstawy zaopatrzenia ubytków tkankowych i technik rekonstrukcyjnych

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w organizowanym przez Sans Souci Konferencje oraz POZNAŃ LAB Instytut Medycyny Praktycznej, wydarzeniu online – Podstawy zaopatrzenia ubytków tkankowych i technik rekonstrukcyjnych, które odbędzie się 28 stycznia 2021 o godzinie 17:00.
Na kursie poruszane będą m.in. zagadnienia, związane z prostymi technikami rekonstrukcyjnymi, jak przeszczep skóry pełnej i pośredniej grubości, czy plastyka Z, H, O-T, VY. Całość nastawiona będzie w głównej mierze na praktykę oraz gotowe wskazówki i rady dla lekarzy. Opiekę merytoryczną nad kursem sprawuje kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – prof. Tomasz Banasiewicz. Techniki rekonstrukcyjne zostaną zaprezentowane na preparacie torsu ludzkiego.
Jest to niepowtarzalna okazja dla studentów i młodych lekarzy do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu technik rekonstrukcyjnych. Pomimo, że szkolenie dedykowane jest dla chirurgów, z pewnością osoby zainteresowane ortopedią znajdą tu wiele ważnych wskazówek, dotyczących leczenia ran po dużych ubytkach skórnych.
Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny i odbywa się online.
Warto także podkreślić, że wcześniej organizowane szkolenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, stąd zachęcamy do zapisów i uczestnictwa.