Sylwetki członków zarządu - Kadencja 2024/2026

Zarząd OSTO 2024/2026

Od lewej: Wojciech Bocheński, Michał Kanak, Jakub Polczyk, Edyta Skórzyńska, Daniel Grobecki, Piotr Piwowarczyk, Mateusz Nawrocki, Antoni Raciborski-Król, Agnieszka Blacha, Michał Passon, Andrzej Frankiewicz, Natalia Pawłuś. Nieobecna Anna Kupczyk.

Mateusz Nawrocki - Prezes Zarządu

Student 5 roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z praktyką ortopedyczną zapoznaje się w warszawskich klinikach uniwersyteckich, a także na wyjazdach w ramach praktyk, licznych konferencjach czy warsztatach. Aktywny działacz w studenckich kołach ortopedycznych. Realizuje projekty naukowe m.in. w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji WUM.

Zwolennik kompleksowej opieki nad narządem ruchu, rozwoju współpracy fizjoterapeutów z ortopedami. Zainteresowany chirurgią małą i dużą oraz, nie mniej, leczeniem zachowawczym i zapobieganiem patologiom narządu ruchu. Propaguje postawę wieloletniej aktywności fizycznej i dbania o narząd ruchu w celu jego jak najlepszego zdrowia 😊.

Pozalekarskie doświadczenie w warsztacie narządu ruchu zdobył pracując jako trener sportów siłowych i wydolnościowych w zespole trenersko- fizjoterapetycznym. Były zawodnik karate olimpijskiego i szachów.  Prywatnie pasjonujący się turytyką górską, żeglarstwem, treningiem siłowym oraz podróżami.

Znajdziecie go w drodze lub pod adresem: mateusz.nawrocki04@gmail.com

Michał Kanak - I Wiceprezes Zarządu

Lekarz stażysta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z Indywidualnym Tokiem Studiów. Były przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Laureat Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego 2023, Stypendium Rektora UMED w Łodzi oraz autor kilku publikacji naukowych. 

Pasjonuje się ultrasonografią narządów ruchu i jej zastosowaniem w pracy ortopedy. Ukończył wiele szkoleń z tego zakresu, a także zorganizował i przeprowadził dużą liczbę szkoleń z USG dla studentów. 

W OSTO odpowiedzialny za harmonogram „Webinarów OSTO”, a także organizację takich wydarzeń jak obóz „OSTO Summer Camp” oraz konferencji fizjoterapeutycznej OLIMP.

Prywatnie fan ginu, aktywności związanych z wodą oraz zwierząt. 

Andrzej Frankiewicz - II Wiceprezes Zarządu

Absolwent fizjoterapii warszawskiej AWF (2023). Od trzech lat pasjonat fizjoterapii ortopedycznej, ze szczególnym naciskiem na rehabilitację po zabiegach ortopedycznych, szczególnie po zabiegach endoprotezoplastyki. Prelegent na konferencjach naukowych takich jak CWST i OLIMP oraz uczestnik bierny wielu konferencji ortopedycznych (PTOiTR, PTArtro, PTBiŁ, ESSKA). Jeden z pomysłodawców i twórców (w roli przewodniczącego komitetu) konferencji OLIMP’23. Współorganizator OSTO Summer Camp’23 oraz STAT&MET’22 i ‘23, w tym także wykładowca OSC’23 oraz S&M’23. Jeden ze wskrzeszycieli sekcji FizjoOSTO w latach 2022-2024, przewodniczący sekcji FizjoOSTO (członek zarządu OSTO) od 2024. 

Prywatnie – pasjonat podróży, fotografii i szeroko pojętej technologii.

W razie pytań szczególnie w zakresie Sekcji FizjoOSTO zapraszam do kontaktu: andrzej.fizjoosto@gmail.com.

Jakub Polczyk – Sekretarz

Student piątego roku kierunku lekarskiego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Wolontariusz SOR oraz Fundacji Medyczna Przystań. Członek STN Interdyscyplinarnych Symulacji Medycznych oraz wieloletni członek STN Ortopedii i Traumatologii. W obrębie medycyny najbardziej interesuje go chirurgia urazowa i medycyna ratunkowa. Prywatnie pasjonat gier planszowych, komputerowych i entuzjasta futrzastych czworonogów.  

Wojciech Bocheński - Skarbnik

Student VI roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Aktywnie rozwija swoją widzę ortopedyczną w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie na oddziale I Ortopedii i Traumatologii, Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz w Carolina Medical Center w Warszawie. Wielokrotny laureat nagród na konferencjach studenckich oraz profesjonalnych. Autor publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach ortopedycznych oraz monografii. Odbył staże m.in. w klinice Villa Stuart w Rzymie, z którą współpracuje naukowo. Głównie interesuje się leczeniem deformacji oraz wydłużaniem kończyn. Dodatkowo swoją wiedzę poszerza w zakresie traumatologii narządu ruchu.

Wolny czas spędza na wspinaniu sportowym (ulubionym regionem jest Jura Środkowa i Północna) oraz żeglowaniu morskim. Ponadto od lat pływa i uczy windsurfingu w szkółce na półwyspie Helskim.

W OSTO zajmuje się organizowaniem Journal Club, webinarów OSTO oraz programem praktyk wakacyjnych.

Antoni Raciborski Król - Członek Zarządu

Student V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. 

Wiceprzewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Szczególnie interesują go zabiegi w obrębie stawu kolanowego, swoją wiedzę ortopedyczną poszerza poprzez współprace z Kliniką Ortopedii i Traumatologii w szpitalu im WAM w Łodzi. Stypendysta Rektora UMED w łodzi. 

Prelegent na licznych studenckich i profesjonalnych konferencjach naukowych.

Wolny czas lubi spędzać na siłowni, reprezentują swoją uczelnie na Akademickich mistrzostwach polski w unihokeju.

 

Agnieszka Blacha - Członkini Zarządu

Studentka IV roku kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją przygodę z ortopedią zaczęła już na I roku od flagowej Konferencji OSTO „Co w stawie trzeszczy? O nadgarstku od podstaw.”. Kontynuuje swój rozwój w kierunku ortopedycznym poprzez liczne warsztaty oraz konferencje, zarówno jako uczestniczka jak i prelegentka m.in. CWST, OLIMP, Akademia Chirurgii Ręki. Aktywna działaczka w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMed.

 

Zainteresowana ortopedią głównie w zakresie chirurgii ręki i stopy, a także elementami chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Stawia na holistyczne podejście do pacjenta w ramach opieki nad narządem ruchu, kładąc nacisk na istotę współpracy między ortopedą a fizjoterapeutą.

 

Prywatnie pasjonatka wszelkich aktywności sportowych, szczególnie sportów wodnych oraz zimowych, a także podróży.

 

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego:  agnieszka.blacha00@gmail.com

 

Anna Kupczak - Członkini Zarządu

Studentka 4. roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zaangażowana także w samorząd studencki WUM. Od pierwszego roku studiów członkini kół ortopedycznych, obecnie od dwóch lat przewodnicząca SKN Ortopedii Otwock, działającego przy SPSK im. prof. Adama Grucy CMKP. Brała udział w konferencjach ortopedycznych krajowych i międzynarodowych, również jako prelegentka, prezentując swoje prace. W ortopedii najbardziej zainteresowana elementami sportowymi – urazami oraz przeciążeniami, w szczególności w obrębie stawu kolanowego. 

Studentka również dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a prywatnie miłośniczka przede wszystkim podróżowania i sportu. Od 11 lat trenuje piłkę ręczną, a od 2 także triathlon.

 

Natalia Pawłuś - Członkini Zarządu

Studentka piątego roku Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Była Przewodnicząca oraz wieloletnia członkini SKN „Move It!”. Stypendystka Rektora UMED, prelegentka na wielu konferencjach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, takich jak V Zjazd Polskiego Towarzystwa Artroskopowego, IV Zjazd Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia oraz 21st ESSKA Congress. Laureatka Grantu Interdyscyplinarnego Indywidualnego Toku Studiów UMEDU. Członkini kilku projektów badawczych, w tym dwóch grantów, oraz autorka kilku artykułów naukowych. Wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji „OLIMP 2023” oraz współorganizatorka obozu naukowo-szkoleniowego „OSTO Summer Camp 23”. Jest także wiceprzewodniczącą sekcji Fizjo-OSTO oraz członkinią Zarządu OSTO.

Szczególnie zainteresowana leczeniem operacyjnym i zachowawczym kończyny górnej, zwłaszcza obręczy barkowej.

Miłośniczka kina, kawy oraz podcastów kryminalnych.

 

Daniel Grobecki - Członek Zarządu

Jestem studentem V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W roku akademickim 2023/2024 mam przyjemność być stypendystom Rektora UMW oraz pełnić funkcję Przewodniczącego SKN Ortopedii, działającego przy naszej Uczelni. Oprócz nauki ortopedii klinicznej na oddziale USK, działam naukowo, organizuje wykłady oraz kursy praktyczne, starając się edukować młodszych kolegów.

Uważam, że kluczem do sukcesu jest współpraca, dlatego chętnie rozmawiam z każdym pasjonatem chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Chciałbym, aby w przyszłości wiedza w naszej dziedzinie była lepiej dostępna i usystematyzowana, a pacjenci sprawniej przechodzili przez złożony proces diagnostyki i leczenia. Prywatnie jestem fanem podróżowania w nowe miejsca i aktywnego spędzania czasu. Lubię gotować i poznawać kuchnie świata.

Sylwetki członków komisji rewizyjnej - Kadencja 2024/2026

Michał Passon- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Student VI roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Wrocław. Jego obszar zainteresowań to medycyna sportowa oraz zagadnienia z zakresu biomechaniki. Odbył praktyki w zakresie OiT w Frankfurcie nad Odrą. W wolnym czasie chętnie gotuje, pływa „open water” oraz gra w siatkówkę plażową.

Edyta Skórzyńska - Członkini Komisji Rewizyjnej

Studentka 5 roku fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Move It w roku akademickim 2023/2024. Organizatorka i uczestniczka warsztatów studenckich oraz webinarów. Uczestniczka czynna i bierna ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji o tematyce ortopedycznej. Wolontariuszka na konferencji PTArtro 2023. Współorganizatorka konferencji OLIMP – Optimal Loading In Modern Physiotherapy 2023.

Prywatnie: ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Żyrardowie i muzyka wciąż jest jest bardzo bliska. W wolnych chwilach gra na pianinie. Oprócz tego interesuje się architekturą, lubi spacery na łonie natury o każdej porze roku. 

 

Piotr Piwowarczyk - Członek Komisji Rewizyjnej

Student III roku kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pełni funkcję przewodniczącego SKN Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Aktywnie biorący udział w konferencjach tj. Akademia Chirurgii Ręki, Akademia Chirurgii Biodra oraz współorganizator warsztatów dla studentów jak i rezydentów. W ortopedii głównie interesuje się chirurgią stawu kolanowego i biodra. Prywatnie pasjonat strzelectwa sportowego i pieszych wędrówek po górach.