Relacja z konferencji „Praktyczna diagnostyka obrazowa w chirurgii ortopedycznej kończyny dolnej”

W piątek 18.10.2019 członkowie naszego towarzystwa odwiedzili piękny Poznań, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszej odsłonie konferencji pt. „Praktyczna diagnostyka obrazowa w chirurgii ortopedycznej kończyny dolnej”.


Po przywitaniu uczestników przez prof. Jacka Kaczmarczyka mogliśmy usłyszeć o najnowszych doniesieniach w diagnostyce obrazowej od znakomitego radiologa – doktora Michała Podgórskiego. Wiele merytorycznych zdań dodała również do tematu pani dr Arleta Witkowska-Łuczak. Następnie mównicę zajęła profesor Iwona Sudoł-Szopińska. Pani profesor skupiła się na problemach w obrazowaniu z zakresu swojej specjalizacji, czyli reumatologii i reumatoortopedii. Po krótkiej przerwie mównicę zajął dr Paweł Sokołowicz, dzięki któremu mogliśmy pozyskać nowe informacje z zakresu iniekcji pod kontrolą ultrasonografu. Temat wraz z wieloma cennymi radami z praktyki klinicznej rozwinął profesor Jacek Kaczmarczyk. Na kolejnej sesji scenę przejął ponownie dr Podgórski, który z pomocą pacjentki – ochotniczki przeprowadził warsztaty z badania ultrasonograficznego kończyny dolnej.

Ciekawy wykład o obrazowaniu w ortopedii po leczeniu operacyjnym mogliśmy usłyszeć od dr Beaty Ciszkowskiej-Łysoń. Na koniec mikrofon przejął dobrze nam wszystkim znany profesor Marcin Domżalski. Wykład profesora dotyczący diagnostyki obrazowej w artroskopii jak zwykle zachwycił wszystkich słuchaczy i wzbudził ogromne zainteresowanie. Po jego zakończeniu rozgorzała ożywiona dyskusja, w której pytania do profesora kierowali siedzący na sali zarówno młodzi adepci sztuki ortopedycznej, jak i doświadczeni profesjonaliści.


Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w profesjonalnie przygotowanej konferencji o tak wielkiej wartości merytorycznej. Nie możemy już doczekać się kolejnych edycji, na które serdecznie wszystkich zapraszamy! 🙂