Kaja Surowiecka –  05.07-18.07.2021

  1. Ogólna ocena praktyk- 1-10: 9/10
  2. Jak długo trwały? 10 dni
  3. Dlaczego wybrałaś praktyki w tym miejscu? Jestem zainteresowana ortopedią onkologiczną, opiekun praktyk jest specjalistą z zakresu ortopedii stopy, co także mnie interesuję.
  4. Czy praktyki spełniły Twoje oczekiwania? Jak najbardziej
  5. Czym się zajmowałaś podczas praktyk? Głównie uczestniczyłam w zabiegach – asystowałam lub obserwowałam zabiegi, oprócz tego uczestniczyłam w codziennych raportach, pracy lekarzy w gabinetach, diagnostyce pacjentów.
  6. Jakie głównie operacje widziałaś? Oczywiście dużo alloplastyk stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego, artroskopie, osteotomie korekcyjne, sakrektomie, biopsje onkologiczne, stabilizacje złamań, fasciotomie.
  7. Czy mogłaś asystować do zabiegów? Tak, za zgodą operatora
  8. Czy mogłaś brać udział w dyżurach? Mogłam
  9. Jak oceniasz kontakt z opiekunem praktyk? Profesor Kołodziej jest świetnym specjalistą, przy okazji ma super kontakt ze studentami, wszystko tłumaczy, nie wprowadza ciężkiej atmosfery
  10. Twoje odczucia i przemyślenia po praktykach: Jestem bardzo zadowolona z tej możliwości. Poznałam wielu wspaniałych lekarzy, którzy z chęcią dzielili się ze mną swoją wiedzą i doświadczeniem. Atmosfera na praktykach była wspaniała, wszyscy szybko mnie przyjęli i czuję, że wiele się nauczyłam. Możliwość obserwacji ciężkich przypadków onkologicznych, asystowanie przy wielu operacjach upewniły mnie w przekonaniu, że jest to ścieżka którą chcę objąć.