Arnak Balabekyan – 26.07-01.08.2021 r.

  1. Ogólna ocena praktyk: 9/10
  2. Jak długo trwały?  5 dni
  3. Dlaczego wybrałeś praktyki w tym miejscu? Ciekawość poznania innych klinik w Łodzi. Obecność Profesora Domżalskiego i Doktora Jędrzeja Lesmana.
  4. Czy praktyki spełniły Twoje oczekiwania? Tak, mimo braku asystowania było dużo rozmów i nauki
  5. Czym się zajmowałeś podczas praktyk? Obserwacja zabiegów, towarzyszenie lekarzom w ich codziennym dniu.
  6. Jakie głównie operacje widziałeś? Artroskopia Kolana, Rekonstrukcje ACL (zwykłe oraz BTB), Szycie łąkotek, Tenodeze mięśnia podkolanowego, Artroskopia barku, Złamanie Collesa, Zespół De Quervaina.
  7. Czy mogłeś asystować do zabiegów? Nie, za dużo rezydentów, studentów. Na szczęście dużo artroskopii, a później było mniej studentów.
  8. Czy mogłeś brać udział w dyżurach? Nie pytałem się. Sądzę, że nie byłoby problemu
  9. Jak oceniasz kontakt z opiekunem praktyk? Profesor mimo bycia zabieganym, udzielał dużo informacji i zadawał różne pytania „na myślenie”. Rezydenci bardzo pomocni w tym też Doktor Jędrzej Lesman
  10. Twoje odczucia i przemyślenia po praktykach: Zmotywowany do nauki. Przed i po zabiegach warto uzupełnić swoją wiedzę na temat danego zabiegu. Zdawanie sobie sprawy jak szeroką dziedziną jest Ortopedia. Profesor rzucił parę ciekawych tematów do nauki jak i ew. pracy naukowej. Warto na spokojnie przejrzeć filmik na YT odnośnie Artroskopii by lepiej zrozumieć anatomię kolana