Sylwetki członków zarządu - Kadencja 2022/2024

Marcin Mostowy - Prezes Zarządu

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Stypendysta Ministra Zdrowia, wielokrotny stypendysta Rektora UMED i Marszałka Województwa Łódzkiego, finalista konkursu “Studencki Nobel”, laureat konferencji studenckich i specjalistycznych, autor ponad 20 publikacji naukowych. Redaktor książki „O barku od podstaw”. Wraz z Wiceprezesem Maciejem Maińskim współautor „Podręcznika dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu” – rozdział „Biomechanika kończyny dolnej”. Założyciel i były przewodniczący SKN Medycyny Sportowej oraz były przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. W ramach działalności naukowej był członkiem lub kierownikiem dwudziestu kilku zespołów badawczych, realizujących różnorodne jedno- lub wieloośrodkowe projekty badawcze. Oprócz wiedzy ortopedycznej doświadczenia te przyniosły mu także umiejętności statystyczne, które umożliwiają mu dalszy rozwój naukowy i którymi chętnie dzieli się z członkami OSTO i Kół Naukowych. Na co dzień ortopedii i traumatologii uczy się pod czujnym okiem Profesora Marcina Domżalskiego oraz Doktora Konrada Malinowskiego.

Najbardziej interesuje go leczenie małoinwazyjne i dogłębne zrozumienie biomechaniki stawów. Wierzy, że ortopedia bez fizjoterapii nie istnieje, a każdy staw należy analizować w połączeniu z co najmniej dwoma sąsiednimi 😉 Stara się cały czas powiększać swój warsztat naukowy, biorąc udział w licznych konferencjach, kursach i warsztatach. Jego pasją jest szerzenie wiedzy ortopedycznej, zarażanie miłością do nauki i metody naukowej oraz inspirowanie do krytycznego myślenia. Chce być Chuckiem Norrisem pubmedu i przeczytać wszystkie znajdujące się tam artykuły 😉 Prywatnie fan wycieczek górskich, trójboju siłowego, literatury.

Jako prezes OSTO staram się tworzyć wspierające i zgrane środowisko młodych pasjonatów, w którym każdy będzie mógł czuć się doceniony i wysłuchany. Żywię nadzieję, że podczas tej kadencji OSTO będzie rozkwitać, a wątpliwości wszystkich zastanawiających się nad dołączeniem do Towarzystwa pozostaną tylko wspomnieniem 🙂

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: mostowymarcin1@gmail.com

Kasia Kwas - I Wiceprezes Zarządu


Studentka VI roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wielokrotna stypendystka Rektora UMED Łódź oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Obecna Przewodnicząca SKN Ortopedii i Traumatologii przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, założycielka oraz przewodnicząca grupy naukowej działającej przy ww. SKNie.
Była przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, SKN Medycyny Sportowej oraz SKN Chirurgii oraz Torakochirurgii. Organizatorka licznych wydarzeń studenckich i profesjonalnych takich jak Juvenes Pro Medicina czy TEDxUMED Łódź.

Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji o zasięgu międzynarodowym jak i ogólnopolskim. Członkini kilkunastu projektów badawczych, laureatka konferencji o tematyce medycznej oraz autorka artykułów naukowych.

Najbardziej interesuje są ortopedia dziecięca oraz leczenie biologiczne w ortopedii. Swoje zainteresowania stara się rozwijać poprzez prowadzenie badań naukowych oraz udział w konkursach granowych. 

Kielczanka, fanka motoryzacji, jazdy konnej, muzyki klasycznej i dobrego jedzenia.


W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: kwaskasia@gmail.com

Maciej Maiński - II Wiceprezes Zarządu

Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Laureat Stypendium Rektora GUMed w roku 2021/2022. Wraz z Prezesem Towarzystwa, Marcinem Mostowym, współautor „Podręcznika dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu” – rozdział „Biomechanika kończyny dolnej”. Były przewodniczący SKN przy Katedrze i Klinice i Ortopedii i Traumatologii GUMed. Uczestnik czynny wielu ogólnopolskich konferencji m. in.: IV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz XXXIX Dni Ortopedycznych. Instruktor na Akademii Chirurgii Ręki. Regularny uczestnik flagowych konferencji OSTO “Co w stawie trzeszczy”. Interesuje się szczególnie protezoplastykami oraz traumatologią. W wolnym czasie nadal chętnie poznaje kulinarnie Gdańsk oraz ciągle stara się zrozumieć biomechanikę kończyn.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: maciejn154@gmail.com

Hanna Wawrzyniak – Sekretarz

Absolwentka  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Była przewodnicząca SKN Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu. Stypendystka rektora PUM i programu Erasmus+ w Suhl. Współorganizatorka Konferencji „Co w stawie trzeszczy – o onkologii narządu ruchu od podstaw”.

Zainteresowana ortopedią od III roku studiów, w szczególności traumatologią kończyny dolnej. Przyszłość wiąże również z rehabilitacją i medycyną sportową. Swoją wiedzę stale poszerza podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach, kursach oraz praktykach, m.in. w Zentralklinikum Suhl w Niemczech.

Od młodego zahartowana w duchu sportu (łyżwiarstwo figurowe), co nauczyło jej dyscypliny i szacunku do własnych stawów. Pasję kontynuuje na sali fitness jako instruktorka zajęć dance-fitness. Fanka kotów i gier planszowych. 

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: hanna.wawrzyniak@aol.com

Krzysztof Starszak - Skarbnik

Lekarz, doktorant w Katedrze i Zakładzie Anatomii Prawidłowej SUM. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Finalista 25 under 25 Forbes & McKinsey Company w kategorii ,,nauka”. Wyróżniony wspólnie z zespołem Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu WUM ,,Złotym Skalpelem”, jedną z najważniejszych nagród w polskiej medycynie (Laureat, V miejsce). Laureat Nagrody Zespołowej o Charakterze Innowacyjnym i Prorozwojowym I Stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Stypendysta Ministra Zdrowia za szczególne osiągnięcia naukowe oraz JM Rektora SUM dla najlepszych studentów. Współzałożyciel i wiceprzewodniczący SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej WUM – najlepszego Koła Naukowego w Polsce w kategorii ,,Debiut roku 2018” konkursu StRuNa. 

Współautor publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz uczestnik konferencji, sympozjów i zjazdów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, również jako prelegent. Do pozamedycznych zainteresowań zalicza motoryzację, historię, literaturę, politykę i sport. Od wielu lat uprawia tenis, narciarstwo alpejskie i triathlon. Mieszkaniec Górnego Śląska, mąż, ojciec Tadeusza i Franciszka.


W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego:  krzysztof.starszak@gmail.com

Mateusz Nawrocki - Członek Zarządu

Student 4 roku kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z praktyką ortopedyczną zapoznaje się w warszawskich klinikach uniwersyteckich, a także na wyjazdach w ramach praktyk, licznych konferencjach czy warsztatach. Aktywny działacz w studenckich kołach ortopedycznych. Realizuje projekty naukowe m.in. w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji WUM.

Zwolennik kompleksowej opieki nad narządem ruchu, rozwoju współpracy fizjoterapeutów z ortopedami. Zainteresowany chirurgią małą i dużą oraz, nie mniej, leczeniem zachowawczym i zapobieganiem patologiom narządu ruchu. Propaguje postawę wieloletniej aktywności fizycznej i dbania o narząd ruchu w celu jego jak najlepszego zdrowia 😊.

Pozalekarskie doświadczenie w warsztacie narządu ruchu zdobył pracując jako trener sportów siłowych i wydolnościowych w zespole trenersko- fizjoterapetycznym. Były zawodnik karate olimpijskiego i szachów.  Prywatnie pasjonujący się turytyką górską, żeglarstwem, treningiem siłowym oraz podróżami.

Znajdziecie go w drodze lub pod adresem: mateusz.nawrocki04@gmail.co

Bartłomiej Juszczak - Członek Zarządu

Absolwent kierunku lekarskiego Collegium Medicum w Krakowie. Autor publikacji naukowych oraz czynny uczestnik licznych konferencji naukowych krajowych oraz zagranicznych. Sześciokrotnie nagradzany stypendium rektora dla najlepszych studentów.
Interesuje się głównie szeroko pojętą ortopedią sportową oraz nowymi metodami artroskopowymi. Przyjemność czerpię również z chirurgii kosmetycznej oraz medycyny estetycznej.
Pasjonat sportu, motoryzacji oraz podróży. Miłośnik zwierząt – tata dwóch buldożków francuskich. Zwolennik holistycznego podejścia do pacjenta.

Moją osobistą misją w OSTO to aktywizowanie młodszych członków
Zapraszam do kontaktu : jushchuck.bartlomiej@gmail.com

Michał Kanak - Członek Zarządu

Lekarz stażysta, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z Indywidualnym Tokiem Studiów. Były przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Laureat Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego 2023, Stypendium Rektora UMED w Łodzi oraz autor kilku publikacji naukowych. 

Pasjonuje się ultrasonografią narządów ruchu i jej zastosowaniem w pracy ortopedy. Ukończył wiele szkoleń z tego zakresu, a także zorganizował i przeprowadził dużą liczbę szkoleń z USG dla studentów. 

W OSTO odpowiedzialny za harmonogram „Webinarów OSTO”, a także organizację takich wydarzeń jak obóz „OSTO Summer Camp” oraz konferencji fizjoterapeutycznej OLIMP.

Prywatnie fan ginu, aktywności związanych z wodą oraz zwierząt. 

Zapraszam do kontaktu i propozycji współpracy – michalkanakyahoo@gmail.com

Zuzanna Adamek- Członkini Zarządu

Studentka IV roku na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Stypendystka programu Erasmus+, w ramach którego studiowała na Uniwersytecie J. Gutenberga w Mainz. Odbywała praktyki w Zentrum für Orthopädie und Unfallchirurgie w Mainz. Członkini i aktualna przewodnicząca SKN Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej UMP; uczestniczka i prelegentka w czasie konferencji ogólnopolskich i europejskich CWST, EUROlinkCAT2022 i ICYMS. Jej ortopedycznym zainteresowaniem jest ortopedia dziecięca, a wiedzę w tym poszerza podczas wolontariatu na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej 1 w ORSK w Poznaniu. W czasie wolnym rozwija się naukowo, doskonali umiejętności praktyczne oraz żegluje, maluje i dzierga 🙂

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: zuzanna.adamek13@gmail.com

Aga Kania - Członek Zarządu

Absolwentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W 2016 roku dostała szansę studiowania w języku angielskim na Lwowskim Narodowym Uniwersytecie Medycznym im. Danyla Halickiego. Lwowską Alma Mater chwali za naukę dyscypliny, samodzielności i odwagi w dążeniu do realizacji celów. Po przyjeździe do Polski zrozumiała, że jej pasją jest chirurgia a dziedziną która ją urzekła, okazała się ortopedia. Aktywnie działała w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Lublinie. Bierze czynny udział w konferencjach i kursach dotyczących narządu ruchu, realizuje projekty naukowe, a w czerwcu 2022 roku była współorganizatorką flagowej Konferencji OSTO „Co w stawie trzeszczy? O biodrze od podstaw”.

Od pięciu lat związana jest z warszawską kancelarią „Sulima, Grabowska, Sierzputowska”, w której jest tłumaczem tekstów medycznych, głównie w języku angielskim, choć czasem w tłumaczeniach wykorzystuje znajomość języka francuskiego.

Swoje umiejętności pływackie doskonaliła podczas treningów i prezentowała uczelnie w zawodach. Kocha sport, trenuje siłowo, uprawia pole dance, czyta książki i uczy się języków. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kielcach w klasie skrzypiec. Muzyka zajmuje więc w jej sercu ważne miejsce. Nigdy nie pogardzi wieczornym wypadem na koncert, a potem na dobry ramen, który najlepiej smakuje z wybornym winem.

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: kaania.aga@gmail.com

Sylwetki członków komisji rewizyjnej - Kadencja 2022/2024

Michał Passon- Członek Komisji Rewizyjnej

Student V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Wrocław. Jego obszar zainteresowań to medycyna sportowa oraz zagadnienia z zakresu biomechaniki. Odbył praktyki w zakresie OiT w Frankfurcie nad Odrą. W wolnym czasie chętnie gotuje, pływa „open water” oraz gra w siatkówkę plażową. W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: passon49@gmail.com

Kaja Surowiecka - Członek Komisji Rewizyjnej

Studentka VI roku kierunku lekarskiego Uniwersytety Medycznego w Lublinie.  Przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii i Traumatologii przy Klinice SPSK nr 4 w Lublinie.
Czynny uczestnik licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji ortopedycznych. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konferencji ortopedycznych. 

Swoją pasję na codzień stara się rozwijać pod czujnym okiem specjalistów kliniki Ortopedii i Traumatologii SPSK nr 4 w Lublinie. Aktywnie uczestniczy w indywidualnych praktykach w klinikach specjalistycznych w Polsce, m.in. USOR w Zakopanem oraz SPSK nr 1 w Szczecinie.

W ortopedii najbardziej interesuje ją chirurgia kręgosłupa – choroby zwyrodnieniowe, traumatologia, deformacje i koncept balansu strzałkowego oraz zagadnienia z zakresu chirurgii kończyny dolnej.

W OSTO jest organizatorką Journal Club, zajmuje się zarządzaniem stroną internetową. 

W wolnym czasie najczęściej można ją spotkać na ścieżkach biegowych i szlakach górskich.

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: kajasurogmail.com

Wojciech Bocheński - Członek Komisji Rewizyjnej

Student IV roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Aktywnie rozwija swoją widzę ortopedyczną w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Warszawie na oddziale I Ortopedii i Traumatologii, Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz w Carolina Medical Center w Warszawie. Wielokrotny laureat nagród na konferencjach studenckich oraz profesjonalnych. Autor publikacji naukowych w międzynarodowych czasopismach ortopedycznych oraz monografii. Odbył staże m.in. w klinice Villa Stuart w Rzymie, z którą współpracuje naukowo. Głównie interesuje się leczeniem deformacji oraz wydłużaniem kończyn. Dodatkowo swoją wiedzę poszerza w zakresie traumatologii narządu ruchu.

Wolny czas spędza na wspinaniu sportowym (ulubionym regionem jest Jura Środkowa i Północna) oraz żeglowaniu morskim. Ponadto od lat pływa i uczy windsurfingu w szkółce na półwyspie Helskim.

W OSTO zajmuje się organizowaniem Journal Club, webinarów OSTO oraz programem praktyk wakacyjnych.