Sylwetki członków zarządu - Kadencja 2020/2022

Marcin Mostowy - Prezes Zarządu


Student VI roku Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Finalista konkursu “Studencki Nobel”, wielokrotny stypendysta Rektora UMED i Marszałka Województwa Łódzkiego, laureat konferencji studenckich i specjalistycznych, autor kilkunastu publikacji naukowych. Redaktor książki „O barku od podstaw”. Wraz z Członkiem Zarządu Maciejem Maińskim współautor „Podręcznika dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu” – rozdział „Biomechanika kończyny dolnej”. Założyciel i były przewodniczący SKN Medycyny Sportowej oraz były przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. W ramach działalności naukowej był członkiem lub kierownikiem dwudziestu kilku zespołów badawczych, realizujących różnorodne jedno- lub wieloośrodkowe projekty badawcze. Oprócz wiedzy ortopedycznej doświadczenia te przyniosły mu także umiejętności statystyczne, które umożliwiają mu dalszy rozwój naukowy i którymi chętnie dzieli się z członkami OSTO i Kół Naukowych. Na co dzień ortopedii i traumatologii uczy się pod czujnym okiem Profesora Marcina Domżalskiego oraz Doktora Konrada Malinowskiego.

Najbardziej interesuje go leczenie małoinwazyjne i dogłębne zrozumienie biomechaniki stawów.
Stara się cały czas powiększać swój warsztat naukowy, biorąc udział w licznych konferencjach, kursach i warsztatach. Jego zawodowym celem jest szerzenie wiedzy ortopedycznej, zarażanie miłością do nauki i metody naukowej oraz inspirowanie do krytycznego myślenia. Chce być Chuckiem Norrisem pubmedu i przeczytać wszystkie znajdujące się tam artykuły 😉 Prywatnie fan wycieczek górskich, trójboju siłowego, literatury.

Jako prezes OSTO staram się tworzyć wspierające i zgrane środowisko młodych pasjonatów, w którym każdy będzie mógł czuć się doceniony i wysłuchany. Pomimo trudnych pandemicznych czasów żywię nadzieję, że podczas tej kadencji OSTO będzie rozkwitać, a wątpliwości wszystkich zastanawiających się nad dołączeniem do Towarzystwa pozostaną tylko wspomnieniem 🙂
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: mostowymarcin1@gmail.com

Justyna Napora - I Wiceprezes Zarządu

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwentka studiów licencjackich na kierunku fizjoterapia. Obecnie lekarz stażysta w Klinice Ortopedii i Traumatologii GUMed. Wieloletnia przewodnicząca SKN Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, współorganizatorka Gdańskiej Szkoły Mikrochirurgii oraz Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego IV Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Ortopedycznej. Prowadzi liczne badania naukowe, kilkukrotnie, na obu kierunkach, nagradzana stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Uczestniczka czynna i bierna wielu konferencji krajowych i międzynarodowych. Wiedzę rozwija pod okiem lekarzy Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, przede wszystkim kierownika Katedry prof. Tomasza Mazurka oraz opiekuna SKN dr n. med. Filipa Dąbrowskiego. Pasjonatka przyrody, spacerów po lesie, jazdy motorem, siłowni, pływania oraz podróży.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego justanapora@gmail.com

Kasia Kwas - II Wiceprezes Zarządu

Studentka V roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przewodnicząca Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Prowadzi SKN Medycyny Sportowej, jest wiceprzewodniczącą SKN Ortopedii i Traumatologii oraz SKN Chirurgii i Torakochirugii. Realizuje liczne badania naukowe dotyczące głównie ortopedii dziecięcej.
Uczestniczka licznych konferencji i zjazdów naukowych. Organizatorka i Prezydent wielu konferencji międzynarodowych i ogólnopolskich. Jej niekwestionowanymi autorytetami są prof. Marcin Domżalski, dr Urszula Zdanowicz oraz dr Tomasz Potaczek. W jej kręgu zainteresowań znajduje się ortopedia dziecięca i chirurgia kręgosłupa. W wolnym czasie sędziuje wyścigi sportów samochodowych, jeździ konno i przegląda słodkie pieski na Instagramie. 
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: kwaskasia@gmail.com

Dawid Ciechanowicz – Sekretarz

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Były Przewodniczący SKN Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu oraz SKN Chirurgii Ręki. Autor publikacji naukowych oraz uczestnik czynny licznych konferencji, warsztatów i szkoleń z dziedziny Ortopedii. 
Stypendysta Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe oraz Stypendium Prezydenta Miasta Szczecin dla najlepszych studentów, a także  trzykrotny stypendysta rektora PUM.  Uczestnik praktyk w szpitalach w Niemczech, m.in. Universitätsklinikum Essen – Klinik für Tumororthopädie und Sarkomchirurgie . W stronę Ortopedii skierowało go wcześniej zdobyte wykształcenie i doświadczenie zawodowe z dziedziny fizjoterapii. Jego głównymi zainteresowaniami są onkologia narządu ruchu oraz traumatologia. Na co dzień umiejętności praktyczne oraz wiedzę ma szczęście zdobywać pod okiem Prof. Daniela Kotrycha oraz Prof. Łukasza Kołodzieja. Poza Ortopedią pasjonuje się wędrówkami górskimi, jazdą na rowerze oraz historią medycyny. W OSTO odpowiedzialny za program praktyk krajowych i zagranicznych, portal edukacyjny oraz funkcjonowanie strony internetowej.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: dawid.ciechanowicz@gmail.com

Krzysztof Starszak - Skarbnik

Student VI roku Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Stypendysta Ministra Zdrowia za znaczące osiągnięcia naukowe oraz JM Rektora SUM dla najlepszych studentów. Pomysłodawca i współwykonawca projektu pierwszej w Europie operacji wszczepienia implantu custom-made stawu biodrowego z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Wspólnie z zespołem laureat (V miejsce) jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w polskiej medycynie ,,Złoty Skalpel”. Krzysztof otrzymał również Nagrodę Innowacyjną i Prorozwojową Zespołową Pierwszego Stopnia JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współzałożyciel i V-ce Przewodniczący (2017-2020) SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej WUM, najlepszego koła naukowego w Polsce w kategorii ,,Debiut roku 2018” oraz finalisty konkursu ,,Projekt roku 2019”StRuNa pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współautor publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.Uczestnik licznych sympozjów, konferencji i zjazdów w Polsce i zagranicą, również jako prelegent.Współzałożyciel start-upu AlatusMed, w ramach którego współtworzył projekt ,,Bajki kontra choroba”. Zafascynowany nowymi technologiami w medycynie oraz robotyką medyczną – członek Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Robotyki Medycznej. Do zainteresowań pozamedycznych zalicza literaturę, sztukę, historię, podróże i sport. Od lat pozostaje sportowcem – amatorem (tenis, squash, narciarstwo alpejskie, piłka nożna, triathlon).
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego:  krzysztof.starszak@gmail.com

Grzegorz Maciąg - Członek Zarządu

Student VI roku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, od 4 lat członek OSTO. Ortopedią zainteresował się przez działalność w kole anatomicznym i kontuzje nabyte w czasie gry w piłkę ręczną. Jego ulubionym zaleceniem jest „dieta i aktywność fizyczna”.
W OSTO odpowiedzialny za prowadzenie strony na Facebooku oraz program EduOSTO.
Fascynuje go chirurgia kręgosłupa i ortopedia dziecięca.
Interesuje się historią i filozofią nauki. Lubi grać w szachy i wyjeżdżać w Bieszczady.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: g.maciag.14@gmail.com

Oliwer Sygacz - Członek Zarządu


Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytety Medycznego w Lublinie. Przewodniczący SKN przy Klinice Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Ortopedią zainteresowany od urodzenia albo i jeszcze wcześniej. Głównie zafascynowany artroskopią oraz traumatologią sportową. Na co dzień rozwija się pod okiem doktora Jacka Walawskiego.
W OSTO zajmuje się programem praktyk krajowych i zagranicznych oraz koordynacją warsztatów. W wolnych chwilach amatorsko gra w piłkę ręczną w drużynie UM w Lublinie. Ponadto fan wielu innych sportów, podróży oraz wieczornego pochłaniania seriali.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: oliwer.sygacz@gmail.com

Maciej Maiński - Członek Zarządu

Student VI roku kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Przewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii GUMed. Interesuje się szczególnie małoinwazyjną chirurgią stawów oraz traumatologią. W wolnym czasie chętnie poznaje kulinarnie Gdańsk i ogląda wersję reżyserską Władcy Pierścieni.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: maciejn154@gmail.com

Sylwetki członków komisji rewizyjnej - Kadencja 2020/2022

Justyna Maria Krysztowiak - Przewodnicząca

Absolwentka kierunku lekarskiego na Wydziale Wojskowo-Lekarskim UMED w Łodzi, członek OSTO od 1,5 roku. Była wiceprzewodnicząca Koła Naukowego Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej w Szpitalu im. M. Kopernika w Łodzi. Odbyła 1,5-miesięczny staż z traumatologii narządu ruchu w Szpitalu Uniwersyteckim w Ljubljanie, 2-miesięczny staż w Centrum Endoprotetycznym w Niemczech, a teraz wyjeżdża na kilka miesięcy do Austrii, by tam zbierać doświadczenia z zakresu ortopedii. Jak już będzie duża, chce skupić się na urazach narządu ruchu i medycynie sportowej. W wolnych chwilach biega, pływa, morsuje, jeździ na rowerze, uczy się języków obcych i udaje, że jest malarzem.
W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: jkryszt@gmail.com

Julia Wojtowicz - Zastępca Przewodniczącej

Studentka V roku kierunku lekarskiego, Kolegium Wojskowo-Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uczestniczka programu ERASMUS we Francji. W OSTO pełni funkcję zastępcy przewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Członek SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Oprócz ortopedii miłośniczka żeglowania i wędrowania po świecie.

W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: julaa.w@gmail.com

Michał Kanak - Członek Komisji Rewizyjnej

Student VI roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Stypendysta Rektora UMED Łódź. Wiceprzewodniczący SKN Ortopedii i Traumatologii UMED Łódź. Laureat I miejsca sesji ortopedycznej podczas Konferencji Juvenes pro Medicina 2021. Uczestnik i prelegent podczas wielu konferencji studenckich i specjalistycznych. Realizuje kilka projektów naukowych. Poza kolanem radość sprawia mu każda aktywność związana z wodą oraz dobry gin. W razie pytań lub propozycji współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: kanakmih@gmail.com