Hanna Tsitko – Warszawa –  02-08.08.2021 r.

Praktyki w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym wybrałam opierając się na opinii osób którzy już odbywały praktyki w tym ośrodku. Moje tygodniowe praktyki spełniły wszystkie moje oczekiwania i nawet były lepsze niż mogłam sobie wyobrazić. Przez 5 dni praktyk udało mi się odbyć 14 asyst do operacji, głównie do protezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego, do rewizji protez oraz do przypadków z zakresu traumatologii. Również miałam możliwość brania udziału w raportach, obchodach i dyżurach. W trakcie praktyk miałam możliwość wygłoszenia wykładu o diagnostyce zakażeń okołoprotezowych po protezoplastyce stawu kolanowego, przygotowując się do którego zgłębiłam wiedzę w tym obszarze.
Opiekun praktyk Pan Docent Stolarczyk jest osobą niesamowicie kompetentną o rozległej wiedzy i umiejętnościach motywowania do pracy. Tez chciałabym wyróżnić Pana Doktora Maciąga, który pomimo ciężkiej pracy i często braku czasu mógł zawsze odpowiedzieć na wszelkie moje pytania oraz przybliżyć temat protezoplastyki stawu kolanowego i biodrowego.
Praktyki dały mi dużo motywacji do uczenia się i do myślenia w jakim kierunku bym chciała iść w mojej przyszłej (mam nadzieje) karierze ortopedycznej. Polecam, 10/10.
W załączniku wysyłam zdjęcie z sali operacyjnej (zespolenie gwoździem Gamma) z doktorem Szymczakiem oraz przed wejściem na blok operacyjny z doktorem Maciągiem.

Michał Kanak –  23.08-03.09.2021 r.

  1. Ogólna ocena praktyk: 8/10
  2. Jak długo trwały?  10 dni
  3. Dlaczego wybrałeś praktyki w tym miejscu? Chęć nabycia podstaw TKR i THR.
  4. Czy praktyki spełniły Twoje oczekiwania? W dużej części. Dużo asystowałem, ale przez pewne zamieszanie nie mogłem na bieżąco douczyć się teorii.
  5. Czym się zajmowałeś podczas praktyk? Asystowanie i obserwacja zabiegów.
  6. Jakie głównie operacje widziałeś? TKR i THR
  7. Czy mogłeś asystować do zabiegów? Zdecydowanie tak. Dr Maciąg prawie zawsze mnie zabierał do asysty. Codziennie asystowałem, często kilka razy dziennie.
  8. Czy mogłeś brać udział w dyżurach? Mogłem
  9. Jak oceniasz kontakt z opiekunem praktyk? Bardzo dobry, szybko odpowiadał, zawsze wszystko tłumaczył, powtarzał.
  10. Twoje odczucia i przemyślenia po praktykach: Dużo widziałem i dużo się nauczyłem. Niestety dało się odczuć pośpiech i napięcie na oddziale. Wg mnie niepotrzebna była motywacja negatywna, osobiście wolę pozytywną.