Zapraszamy do zapisów

Widzimy się już w listopadzie

Student
członek osto

110zł
/udział

student

170zł
/udział

lekarz/ fizjoterapeuta
członek osto

170zł
/udział

lekarz/ fizjoterapeuta

290zł
/udział

Dane rachunku bankowego do opłat za uczestnictwo w konferencji:

62 1240 5211 1111 0010 7379 2388
Bank PEKAO 
Odbiorca przelewu:
Ogólnopolskie Studenckie Towarzystwo Ortopedyczne
W tytule prosimy o wpisanie konferencja CWST 2024 Imię Nazwisko
Do finalizacji wypełnienia formularza zapisów wymagane jest załączenie potwierdzenia przelewu

Formularz zapisów

Warsztaty

Start zapisów: 31.10.2024 godzina 17:00

Link do rejestracji

 

Dzięki wsparciu firmy ChM przenieś się do wirtualnego świata ortopedii. W ramach tego warsztatu za pomocą gogli VR proponujemy realistyczne symulacje szkoleniowe.

We współpracy z ChM w ramach tego warsztatu będziecie mieli możliwość wykonania zabiegu artrodezy stawu skokowego na suchych kościach. Dodatkowo będziecie mieli możliwość trenowania umiejętności praktycznych z zastosowaniem zestawów do zabiegów miniinwazyjnych oraz płytek śródkostnych.

We współpracy z ChM w ramach tego warsztatu będziecie mogli przyjrzeć się traumatologii stopy oraz stawu skokowego. Dostaniecie możliwość przećwiczenia samemu na suchych kościach zakładania gwoździ piętowych, płytek piętowych czy płytek do stawu Lisfranca pod okiem doświadczonych specjalistów oraz przedstawicieli firmy ChM.

Firma Arthrex jest jednym z największych producentów sprzętu operacyjnegona rynku , ich celem jest ograniczenie inwazyjności w zabiegach ortopedycznych. Dzięki współpracy będziecie mieć możliwość nauki podstaw traumatologii oraz ćwiczeń na suchych kościach.
W ramach warsztatu z USG poznacie metodę wykorzystującą fale ultrasonograficzne do obrazowania stawu skokowego. Nauczycie się rozpoznawać zmiany zapalne, pourazowe oraz zobaczycie funkcjonalność poszczególnych części anatomicznych stawu.
Poznaj podstawy technik szycia chirurgicznego skóry i ścięgien, a także bardziej zaawansowane metody stosowane w praktyce medycznej. Będziesz miał okazję przećwiczyć różne rodzaje szwów – od prostych po techniki złożone – co pozwoli Ci na rozwinięcie umiejętności manualnych i przygotowanie do pracy w warunkach klinicznych.
Podczas trwania warsztatu omówimy, po kolei, etapy postępowania fizjoterapeutycznego po zerwaniu ścięgna Achillesa. Dowiesz się ponadto, jakie ćwiczenia mają na pacjenta najkorzystniejszy wpływ i gwarantują szybką rekonwalescencję oraz jakie działania wdrożyć, by uniknąć poważnego w skutkach powtórnego zerwania.
Poznaj techniki oraz metody stosowane w fizjoterapii inwazyjnej (igłoterapia sucha, przezskórna elektroliza, przezskórna neuromodulacja). Dzięki doświadczonemu mgr fizjoterapeucie dowiesz się w teorii oraz praktyce w jakich chorobach, urazach warto zastosować wybraną metodę stosowaną przy różnych dolegliwościach pacjentów.
Poznaj techniki z obszaru fizjoterapii w przypadku skręcenia stawu skokowego. Pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty dowiesz się oraz poćwiczysz proces rehabilitacji w przypadku takiego urazu.
W ramach warsztatu poznacie sposoby korekcji stóp i techniki seryjnego gipsowania stosowane w neurologii dziecięcej. Pod okiem doświadczonych specjalistów z Paley European Institute będziecie mieli możliwość założenia własnych opatrunków gipsowych i przetrenujecie bezpieczny sposób ich ściągnięcia.
W ramach warsztatów będziecie mieli szansę zapoznać się (i przećwiczyć) z kilkoma ciekawymi procedurami jak usztywnienie stawu skokowego gwoździem śródszpikowym oraz stabilizacja kostek systemem płyt zmiennokątowych. Ponadto będziecie mogli wirtualnie przećwiczyć procedury z zakresu kończyny dolnej przy pomocy gogli VR.