Konferencja ortopedyczna Co w stawie trzeszczy O stawie skokowym i stopie od podstaw Warszawa 22-24 listopada 2024

Zapraszamy na konferencję

PRZEWODNIK KONFERENCYJNY - KLIKNIJ IKONĘ

O wydarzeniu

Naszym celem jest przekazywanie wiedzy specjalistycznej z różnych dziedzin ortopedii w sposób zrozumiały, prosty i dostępny zarówno dla młodych lekarzy, jak i zainteresowanych studentów. Dodatkowo na każde wydarzenie zapraszani są lekarze specjaliści oraz profesorowie czytaj więcej

Wykłady

Prelegenci przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ortopedii stopy, prezentując innowacyjne podejścia i praktyczne aspekty leczenia.

Warsztaty praktyczne

Unikalna okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i wymiany doświadczeń z ekspertami w dziedzinie, którzy umożliwiają bezpośrednią interakcję z nowoczesnymi technologiami i metodami leczenia

Networking i Integracja

Poznaj uczestników zainteresowanych ortopedią i fizjoterapią! Twórzcie zgrane paczki i więzi już dziś.

Eksperci

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wystąpień uznanych ekspertów z dziedziny ortopedii, a także wykładów przygotowanych przez członków Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego.
mgr Fizjoterapii Anna Rozmus

Fizjoterapeutka i Certyfikowany Trener Przygotowania Motorycznego. Prowadzi fizjoterapię po urazach przeciążeniowych oraz ostrych, leczonych zachowawczo lub operacyjnie. Współpracuje z zawodnikami kadry Polski sekcji wspinaczki sportowej, a w 2022r. zajmowała się kierowcami wyścigów samochodowych podczas Le Mans 24 i cyklu ELMS. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach.

Mgr Fizjoterapii Karol Szapel

Fizjoterapeuta z 20 -letnim doświadczeniem klinicznym, zajmujący się szczególnie zachowawczym leczeniem zespołów przeciążeniowych narządu ruchu, leczeniem bólu ostrego, przewlekłego i fizjoterapią w oparciu o analizę biomechaniczną i progresywne obciążanie. Dyrektor fizjoterapii w klinice Reumatika. Prezes zarządu oraz założyciel PSFI, (Polskie Stowarzyszenie Fizjoterapii Inwazyjnej).

Lek. Marcin Mostowy

Szczególnie zainteresowany leczeniem małoinwazyjnym i biomechaniką stawów. Były Prezes Zarządu OSTO, a także autor ponad 40 publikacji naukowych, redaktor książki „Leczenie artroskopowe i małoinwazyjne oszczędzające staw kolanowy” oraz książki „O barku od podstaw” i współautor „Podręcznika dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu”.

Dr hab. n. med. Andrzej Boszczyk​

Specjalista ortopeda traumatolog. Prezydent-Elekt Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego. Instruktor polskich i zagranicznych kursów. Autor publikacji naukowych dotyczących leczenia stopy i stawu skokowego. Autor rozdziałów polskiego podręcznika dotyczącego stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Dr n. med. Andrzej Mioduszewski

Lekarz konsultant, specjalista ortopeda-traumatolog, zajmujący się szczególnie stawem skokowym oraz rekonstrukcją więzadeł krzyżowych. Współwłaściciel Kliniki Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowo – Goleniowego. Autor publikacji naukowych oraz wykładowca na konferencjach krajowych i zagranicznych. 

Mgr Fizjoterapii Magdalena Koźlak

Absolwentka fizjoterapii, studentka medycyny osteopatycznej w Akademii Osteopatii w Warszawie oraz była przewodnicząca sekcji fizjoterapeutycznej OSTO. Najczęściej pracuje z szerokim spektrum uszkodzeń stawu skokowego oraz problematyką w obrębie stawu kolanowego, czy również po interwencjach chirurgicznych. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych staży, w tym zagranicznych.

prof. dr hab. n. med marek napiontek

Jest ortopedą wyspecjalizowanym w leczeniu wad i zniekształceń narządu ruchu u dzieci, a także rekonstrukcją złożonych zniekształceń stopy i stawu skokowo-goleniowego u dorosłych. Pracował w Klinice Ortopedii a następnie w Klinice Ortopedii Dziecięcej AM w Poznaniu, a obecnie w Ortop Poliklinice w Poznaniu. Jest
współzałożycielem i byłym przewodniczącym Sekcji Ortopedii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr) obecnie Polskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej (www.pfas.pl ). Jest również założycielem i pierwszym prezydentem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (Polish Foot and Ankle Society – PFAS, www.pfas.pl). Autor wielu publikacji naukowych związanych z narządem ruchu, w tym redaktor naukowy 3 podręczników: „Stopa i staw skokowo-goleniowy
w praktyce ortopedycznej” – MediPage. 2018 oraz 2022, „Stopa dziecięca w praktyce ortopedycznej” – PZWL, 2021 oraz „Ortopedia wieku rozwojowego. Staw kolanowy” – MediPage 2024. Od 2022 r. redaktor naczelny czasopisma Chirurgia Narządów Ruchu i
Ortopedia Polska – Polish Orthopaedics.

Mgr Fizjoterapii Beata Wnuk

Fizjoterapeutka oraz terapeutka zajęciowa, koordynatorka zespołu rehabilitacji w Paley European Institute. Ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wielu renomowanych ośrodkach rehabilitacyjnych, zarówno w Polsce jak i za granicą, specjalizując się w rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych. Asystentka NDT Bobath, asystentka IPNFA, instruktorka sportu osób z niepełnosprawnościami. Swoje umiejętności rozszerzała na typowo pediatrycznych kursach jak np Vojta, MEAS, Thera Suit, ocena GM Prechtl’a, na szeregu kursów z zakresu analizy chodu, doboru zaopatrzenia ortotycznego oraz planowania wielokierunkowego leczenia dzieci i dorosłych z problemami neurologicznymi. Kompetencje doskonaliła min. na 9-miesięcznym stażu w Vallejo (Kalifornia) oraz na stażu w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven i w Paley Orthopedic & Spine Institute w West Palm Beach na Florydzie. Poza tym posiada doświadczenie dydaktyczne, które zdobyła jako wykładowca w Warszawskiej AWF oraz jako szkoleniowiec, autor i tłumacz wielu specjalistycznych warsztatów, kursów i konferencji.z

Lek. Andrzej Komor

Specjalista ortopeda i traumatolog, zajmujący się m. in. chirurgią stawu skokowego, stopy oraz stawu kolanowego i ramiennego. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego. W latach 1997-2007 był lekarzem Młodzieżowej Reprezentacji Polski w piłce nożnej . Co warto zaznaczyć, jako lekarz Polskiej Misji Medycznej brał udział w akcjach ratunkowych po trzęsieniu ziemi w Pakistanie (2005 r.) i Indonezji (2006 r.), z tego tytułu odznaczony orderem „Za ofiarność i odwagę.  Wieloletni instruktor szkoleń specjalistycznych z ortopedii i traumatologii.

Prelegenci

Konferencja w liczbach

WYKŁADÓW
BLOKÓW WARSZTATOWYCH
1
UCZESTNIKÓW
100

Patronat

Sponsorzy

Sponsor platynowy
Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
Sponsor złoty
Sponsor złoty
Sponsor złoty
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner
Partner

Zapraszamy na konferencję

Harmonogram wydarzenia - KLIKNIJ IKONĘ

Organizatorzy

SKN Ortopedii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej

Komitet organizacyjny

Mateusz Nawrocki

Monika Wieliczko

Wiktoria Giza

Aleksandra Poszytek

Jakub Szmit

Wojciech Łysoniewski

Robert Kołaczyński

Franciszek Gwiazda

Anna Kurowska

Jakub Domański

Anna Kupczak

Edyta Skórzyńska

Kacper Dywan

Agnieszka Blacha

Sylwia Stupnicka

Kamil Swoboda

Kacper Petelicki

Zuzanna Golańska

Patrycja Słodowska

Michał Krupa

Poprzednie edycje konferencji CWST​

Najczęściej zadawane pytania

Możliwości zapisu to na część konferencyjną (piątek i sobota) lub/i na częśc warsztatową (niedziela).

Uczestnicy konferencji jak i warsztatów praktycznych otrzymają certyfikaty potwierdzające ich obecność.

Pod adresem e mail cwstosto.zapisy24@gmail.com lub przez fanpage OSTO na Facebooku

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Centrum Dydaktyczne

Księcia Trojdena 2a, 02-109 Warszawa