Konferencja ortopedyczna Co w stawie trzeszczy O stawie skokowym i stopie od podstaw Warszawa 22-24 listopada 2024

O wydarzeniu

Naszym celem jest przekazywanie wiedzy specjalistycznej z różnych dziedzin ortopedii w sposób zrozumiały, prosty i dostępny zarówno dla młodych lekarzy, jak i zainteresowanych studentów. Dodatkowo na każde wydarzenie zapraszani są lekarze specjaliści oraz profesorowie czytaj więcej

Wykłady

Prelegenci przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie ortopedii stopy, prezentując innowacyjne podejścia i praktyczne aspekty leczenia.

Warsztaty praktyczne

Unikalna okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i wymiany doświadczeń z ekspertami w dziedzinie, którzy umożliwiają bezpośrednią interakcję z nowoczesnymi technologiami i metodami leczenia

Wydarzenia
online

Oferujemy także atrakcyjne wydarzenia online dla tych, którzy preferują uczestnictwo zdalne. Dostęp do platformy wirtualnej umożliwia udział w prezentacjach, dyskusjach i warsztatach.

Link do zapisów dostępny wkrótce

Eksperci

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wystąpień uznanych ekspertów z dziedziny ortopedii, a także wykładów przygotowanych przez członków Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego.
Dr hab. n. med. Andrzej Boszczyk

Specjalista ortopeda traumatolog. Wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.
Instruktor polskich i zagranicznych kursów.
Autor publikacji naukowych dotyczących leczenia stopy i stawu skokowego.
Autor rozdziałów polskiego podręcznika dotyczącego stopy i stawu skokowo-goleniowego.

Dr n. med. Andrzej Mioduszewski
Lekarz konsultant, specjalista ortopeda-traumatolog, zajmujący się szczególnie stawem skokowym oraz rekonstrukcją więzadeł krzyżowych. Współwłaściciel Kliniki Chirurgii Specjalistycznej Ortopedika. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowo – Goleniowego. Autor publikacji naukowych oraz wykładowca na konferencjach krajowych i zagranicznych. 
Mgr. fizjoterapii Anna Rozmus
Fizjoterapeutka i Certyfikowany Trener Przygotowania Motorycznego. Prowadzi fizjoterapię po urazach przeciążeniowych oraz ostrych, leczonych zachowawczo lub operacyjnie. Współpracuje z zawodnikami kadry Polski sekcji wspinaczki sportowej, a w 2022r. zajmowała się kierowcami wyścigów samochodowych podczas Le Mans 24 i cyklu ELMS. Uczestniczyła w wielu kursach i szkoleniach.
Lek. Mikołaj Wróbel

Od wielu lat występuje na konferencjach międzynarodowych prezentując wyniki innowacyjnych metod leczenia. Instruktor na kursach chirurgicznych. Główne obszary zainteresowań zawodowych to stosowanie technik mini i mikroinwazyjnych w chirurgii artroskopowej, badania nad zastosowaniem komórek macierzystych w leczeniu uszkodzeń chrząstki i więzadeł, zastosowanie nowych technologii – wirtualna rzeczywistość i druk 3D.

Lek. Andrzej Komor
Specjalista ortopeda i traumatolog, zajmujący się głównie chirurgią stawu skokowego, ale również stopy oraz stawu kolanowego i ramiennego. Członek Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej jak i Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stawu Skokowego i Stopy. Co warto zaznaczyć, jako lekarz Polskiej Misji Medycznej brał udział w akcjach ratunkowych po trzęsieniu ziemi w Pakistanie (2005 r.) i Indonezji (2006 r.).
Mgr. Fizjoterapii Karol Szapel
Fizjoterapeuta z 20 -letnim doświadczeniem klinicznym, zajmujący się szczególnie zachowawczym leczeniem zespołów przeciążeniowych narządu ruchu, leczeniem bólu ostrego, przewlekłego i fizjoterapią w oparciu o analizę biomechaniczną i progresywne obciążanie. Dyrektor fizjoterapii w klinice Reumatika.
Lek. Marcin Mostowy​

Lekarz ortopeda, traumatolog szczególnie zainteresowany leczeniem małoinwazyjnym i biomechaniką stawów. Prezes Zarządu OSTO, a także autor ponad 20 publikacji naukowych, redaktor książki „O barku od podstaw” i współautor „Podręcznika dla lekarzy specjalizujących się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu”.

Konferencja w liczbach

WYKŁADÓW
BLOKÓW WARSZTATOWYCH
UCZESTNIKÓW

Patronat

Sponsorzy

Zapraszamy na konferencję

Harmonogram wydarzenia

Komitet organizacyjny

Mateusz Nawrocki

Monika Wieliczko

Matylda Bączkowska

Anna Kurowska

Edyta Skórzyńska

Milena Ptaszyńska

Wojciech Bocheński

Aleksander Jentkiewicz

Ola Poszytek

Julia Dąbrowska

Wiktoria Giza

Franciszek Gwiazda

Anna Kupczak

Kacper Dywan

Jakub Domański

Dominik Pigólak

Sylwia Stupnicka

Michał Krupa

 

Kamil Swoboda

Kacper Petelicki

Zuzanna Golańska

Wojciech Łysoniewski

Agnieszka Młynarczyk

Poprzednie edycje konferencji CWST​

Najczęściej zadawane pytania

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji uczestników konferencji podamy w najbliższym czasie.

Uczestnicy konferencji jak i warsztatów praktycznych otrzymają certyfikaty potwierdzające ich obecność.

Informacje dotyczące zakwaterowania podamy wkrótce.

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Centrum Dydaktyczne

Księcia Trojdena 2a, 02-109 Warszawa