Webinary OSTO – relacja z II wykładu

W dniu 14.12.2020r. mieliśmy okazję wysłuchać drugiego wykładu, z cyklicznego projektu Webinary OSTO, w którym Prof. dr hab. n. med. Łukasz Kołodziej, przybliżył temat niestabilności talo-tarsalnej i jej wpływu klinicznego na pacjenta ortopedycznego.

Profesor Kołodziej jest twórcą licznych szkoleń oraz wykładów, na temat leczenia ciężkich, wrodzonych zaburzeń stopy oraz postępowania z trudnymi powikłaniami po urazach stopy. Na co dzień, jako adiunkt w Klinice i Katedrze Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem m.in. niestabilności talo-tarsalnej.

Podczas wykładu Profesor w czytelny sposób pokazał, dlaczego zaburzenia stopy są istotne z punktu widzenia chorób w obrębie innych stawów. Dodatkowo uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, czym charakteryzuje się niestabilność talo-tarsalna oraz w jaki sposób możemy ją łatwo diagnozować.

Sposób przedstawienia tematu, liczne grafiki, filmy oraz przypadki medyczne spotkały się z bardzo ciepłym odbiorem słuchaczy, którzy chętnie zadawali pytania, jeszcze 30 minut po zakończeniu webinaru. Mamy nadzieję, że tak jak w naszym przypadku wykład był dla was nie tylko dużą dawką wiedzy, ale także inspiracją do zgłębienia tematu

Dziękujemy bardzo Panu Profesorowi za poświęcony czas i podzielenie się swoim doświadczeniem klinicznym i wiedzą oraz za wspieranie naszego Towarzystwa.

Za wszystkie otrzymane pozytywne komentarze dziękujemy. Jest to dla nas ogromna dawka mobilizacji do przygotowywania kolejnych spotkań. Dlatego też z tego miejsca zapraszamy was na następne wykłady – Webinary OSTO!

Wszystkie aktualne informacje znajdziecie na Fanpage’u, Instagramie oraz stronie internetowej.