Sympozjum Sekcji Ortopedii Onkologicznej – Toruń 3–5 marca 2022 roku – relacja z wydarzenia

Dnia 3-5 marca 2022 w malowniczym Toruniu odbyło się Sympozjum Sekcji Ortopedii Onkologicznej Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego. Jak już się domyślacie, nie mogło na nim zabraknąć Ogólnopolskiego Studenckiego Towarzystwa Ortopedycznego 😉 Dzięki uprzejmości organizatorów wydarzenia (MediTeka Sp.z o.o.) oraz Doktora Macieja Jackowiaka trójka członków OSTO miała możliwość wziąć udział w całym wydarzeniu.

Szczęśliwa reprezentacja OSTO wraz z Doktorem Jackowiakiem. Od lewej: Krystian Gryglewski, Justyna Napora, Maciej Jackowiak, Dawid Ciechanowicz.

Podczas wydarzenia poruszanych było wiele zagadnień, związanych z diagnostyką oraz leczeniem zmian nowotworowych w narządzie ruchu. Prelegenci prezentowali niejednokrotnie trudne przypadki, co wzbudzało żywą dyskusję i pozwalało na wymianę doświadczeń. Ponadto podczas konferencji został przedstawiony pomysł stworzenia platformy edukacyjnej i konsultacyjnej sekcji oraz projekt utworzenia rejestru endoprotez onkologicznych, co może przyczynić się do jeszcze lepszej współpracy między lekarzami i jednocześnie do poprawienia jakości leczenia pacjentów z nowotworami narządu ruchu w Polsce.

Było to szczególne wydarzenie jeszcze z jednego powodu. Podczas drugiego dnia konferencji doszło do zjazdu założycielskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedii Onkologicznej (Polish Associaition of Orthopaedic Oncology), którego Prezesem mianowany został Doktor Maciej Jackowiak. Panu Doktorowi serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuku za działalność nowopowstałego Towarzystwa 🙂

Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć także czasu na integrację, dobrą zabawę i rozmowę z uczestnikami konferencji 🙂

Podczas uroczystej kolacji w Hotelu Filmar w Toruniu. Na krótką chwilę przed zapełnieniem całego parkietu 🙂

Opuszczaliśmy Toruń z głową pełną nowej wiedzy, ale i pomysłów na przyszłość. Część z nich mamy już w planach zrealizować podczas zbliżającej się konferencji „Co w stawie trzeszczy? O onkologii narządu ruchu od podstaw”, na którą serdecznie zapraszamy 😀