Relacja z Konferencji „Kończyna Dolna- co nas może zaskoczyć?”

Ostatni weekend spędziliśmy w magicznym miejscu, jakim jest Zamek Joannitów w Łagowie Lubuskim. Nie da się prostymi słowami opisać wrażenia, jakie wywarła na nas Konferencja „Kończyna Dolna- co nas może zaskoczyć?”. Z pewnością ogromnym zaskoczeniem była sceneria w jakiej odbywały się obrady- wszystkie sesje miały miejsce na dziedzińcu średniowiecznego zamku. Mniej zaskakującym był fakt, że z ogromnym zapałem chłonęliśmy wiedzę podczas fantastycznych wykładów i dyskusji obejmujących zagadnienia dotyczące endoprotezoplastyki i złamań okołoprotezowych, chirurgii stopy oraz diagnostyki i artroskopowego leczenia patologii stawów. A gdy przyswoiliśmy już ogrom informacji, sami przeszliśmy do działania.

Warsztaty z protezoplastyki stawu kolanowego

Drugiego dnia Konferencji odbyła się patronowana przez Ogólnopolskie Studenckie Towarzystwo Ortopedyczne sesja Studenckich Kół Naukowych Ortopedii i Traumatologii. Koleżanki i koledzy z całej Polski mieli możliwość zaprezentowania wyników swoich badań przed gronem wybitnych postaci polskiej ortopedii. Ogromnym zaszczytem była możliwość rozpoczęcia sesji wspólnie z Panem Profesorem Jarosławem Czubakiem, Konsultantem Krajowym w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który wyraził swoje poparcie dla wszelkich inicjatyw podejmowanych przez studentów szczególnie zainteresowanych ortopedią. Dziękujemy Panie Profesorze!

Członkowie OSTO reprezentujący nas podczas Konferencji

Chyba największym zaskoczeniem Konferencji był jednak poziom prezentowanych przez studentów prac oraz żywiołowa i merytoryczna dyskusja. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykładowcom, a w szczególności osobom, które otrzymały nagrody przygotowane przez OSTO: Marcie Łyszczarz z Łodzi i Dawidowi Ciechanowiczowi ze Szczecina. Przygotowaliśmy dla nich voucher na kurs szycia chirurgicznego w Centrum Edukacji Medycznej oraz „Kompendium Leczenia Złamań”.

Takie wydarzenia, jak sesja studencka podczas konferencji „Kończyna Dolna- co nas może zaskoczyć?”, napawają nas dumą, pokazują, że idziemy w dobrym kierunku, a nasze wysiłki i setki godzin spędzonych nad inicjatywą, jaką jest OSTO, są niezaprzeczalnie warte podejmowania.

Prezentacje badań klinicznych…

Jak również i anatomicznych, a także…
Żywiołowa dyskusja! 🙂

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję konferencji w Łagowie Lubuskim, która odbędzie się w dniach 17-18 kwietnia 2020r.! Nas również tam nie zabraknie.

Co nas może zaskoczyć?- STUDENCI.

Wasz Adrian