Inauguracyjne Spotkanie FizjoOSTO – Relacja

Z radością informujemy, że pomimo wszelkich trudności epidemiologicznych w sobotę 10.10.2020 roku odbyło się Inauguracyjne Spotkanie FizjoOSTO, czyli sekcji fizjoterapeutycznej naszego Towarzystwa.

Z tego miejsca należą się szczególne brawa dla organizatorów, którzy w ostatnim momencie zdołali przenieść spotkanie do Internetu, tak aby w bezpieczny sposób móc zainicjować powstanie sekcji FizjoOSTO oraz wysłuchać wykładów zaproszonych gości. Ilona Wagner-Olszewska, Katarzyna Kwas, Magdalena Koźlak, Hanna Tryniszewska,  Marian Plewako, Jagoda Hlebowicz-Kacprzak, Jakub Stanek, Monika Gołda, Kamil Furdak, Dominika Kotus, Beata Czechowska, Justyna Krysztowiak, Piotr Kacperczyk – świetna robota!!!

Oprócz zapoznania się z możliwościami jakie daje OSTO i FizjoOSTO, każdy uczestnik miał okazję wysłuchać niezwykle interesujących wykładów, które były wartościowe nie tylko dla studentów fizjoterapii  i fizjoterapeutów, ale także dla przyszłych lekarzy rehabilitacji i lekarzy ortopedów, słowem, dla każdego, kto chce pomagać pacjentowi ortopedycznemu w możliwie jak najlepszy, kompleksowy i zgodny z aktualną wiedzą sposób. Na sobotnim spotkaniu mieliśmy zaszczyt gościć w roli wykładowców Panią Profesor Jolantę Kujawę, Pana Profesora Marcina Domżalskiego, Pana Profesora Jana Raczkowskiego, Panią Doktor Agatę Wróblewską, Pana Doktora Juliusza Deca, Pana Doktora Radosława Składowskiego, Pana Doktora Marcina Świątczaka, mgr Karolinę Potoczny, mgr Katarzynę Janczak, mgr Jagodę Hlebowicz-Kacprzak, mgr Magdalenę Koźlak, lek. Hannę Tryniszewską, mgr Roberta Szulca, lek. Jędrzeja Lesmana oraz lek. Filipa Płużańskiego.

Nasze spotkanie zaszczycił także Prezes Polskiego Towarzystwa Artroskopowego – Dr n. med. Konrad Malinowski, który połączył się z nami by okazać wsparcie dla naszej inicjatywy i podkreślić rolę współpracy na linii ortopeda-fizjoterapeuta. Całość wykładów została zwieńczona praktycznym pokazem lek. Hanny Tryniszewskiej o możliwości leczenia i mobilizacji blizny.

Jesteśmy niezwykle dumni z jednej z założycielek OSTO i byłej członkini zarządu – Ilony Wagner-Olszewskiej, która zapoczątkowała ideę stworzenia FizjoOSTO. Cieszymy się z sukcesu spotkania inauguracyjnego i wierzymy że nowo powstała sekcja naszego Towarzystwa będzie rozwijała się prężnie i organizowała w przyszłości równie ciekawe i wartościowe konferencje i spotkania.

Pierwsze spotkanie FizjoOSTO jeszcze bardziej umocniło nas w przeświadczeniu, że Lekarze oraz Fizjoterapeuci stanowią jeden zespół, który ma tylko jeden cel – DOBRO PACJENTA.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom oraz gościom, którzy podzielili się swoją wiedzą podczas wystąpień, jak również wszystkim uczestnikom śledzącym naszą konferencję online. Cieszymy się, że mogliśmy z wami być i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w przyszłym roku!

UWAGA!!! Dla wszystkich osób chcących zapisać się do naszego Towarzystwa, a zatem do OSTO i FizjoOSTO mamy bardzo dobrą wiadomość. Do końca roku 2020 wysyłając deklarację członkowską jesteście zwolnieni z opłaty rocznej! Po więcej informacji zapraszamy do zakładki DOŁĄCZ DO NAS.