II Międzynarodowa Studencka Konferencja Ortopedyczna, Szczecin 25-26.10.2018 r.

W dniach 25-26 października 2018r. mieliśmy okazję uczestniczyć w wyjątkowym przedsięwzięciu naukowym. Druga już edycja Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Ortopedycznej tym razem miała miejsce w Szczecinie.
Nim rozpoczęły się obrady, członkowie OSTO spotkali się na zorganizowanym przez naszego kolegę Mikołaja spacerze po Szczecinie. Był to czas pełen śmiechu i dobrego jedzenia, który pozwolił nam na wkroczenie na sale wykładowe w doskonałych nastrojach, pomimo niekorzystnej pogody.
Podczas Konferencji nasi członkowie, jak i inni studenci z Polski i zagranicy zainteresowani w szczególny sposób ortopedią i traumatologią narządu ruchu, mieli okazję do zaprezentowania wyników własnych badań, wysłuchania wykładu znakomitych prelegentów, jak i wymiany myśli, doświadczeń, pomysłów na kolejne projekty. Poziom wystąpień został jednoznacznie oceniony przez specjalistów za profesjonalny i niezwykle wysoki, jak na młody wiek i początek wyzwań ortopedycznych większości uczestników. Wart uwagi jest również fakt, że wyjątkowo wyróżnione zostały prace naszych członków. Kacper Ruzik, Radosław Rogacki oraz Wojciech Grodzicki otrzymali nagrody główne w postaci trzyletniego członkostwa w SICOT, a Zuzanna Duda- nagrodę specjalną publiczności ufundowaną przez OSTO. Serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu na czele z Profesorem Andrzejem Bohatyrewiczem i Profesorem Łukaszem Kołodziejem. Warto zaznaczyć, iż Profesor Bohatyrewicz jest pomysłodawcą tego wydarzenia w Polsce.
Z niecierpliwością i zapałem czekamy na kolejną edycję tego przedsięwzięcia. Jako OSTO dołożymy, jak zwykle, wszelkich starań, aby przyszłoroczna Konferencja również była niezapomnianym wydarzeniem!

Do zobaczenia w Łodzi 🙂

%d bloggers like this: