Arnak Balabekyan –  12-18.07.2021

1. Ogólna ocena praktyk: 7/10
  2. Jak długo trwały?  5 dni
  3. Dlaczego wybrałeś praktyki w tym miejscu? Ciekawość poznania innych klinik w Łodzi. Obecność Doktora Kwapisza.
  4. Czy praktyki spełniły Twoje oczekiwania? Po części. Brakowało mi asystowania.
  5. Czym się zajmowałeś podczas praktyk? Obserwacja zabiegów.
  6. Jakie głównie operacje widziałeś? Płaskostopie u dziecka, Alloplastyka Stawu Biodrowego, Złamanie okołoprotezowe, Złamanie Typu Collesa, Złamanie trzonu kości ramiennej, Artroskopia stawu ramiennego, Artroskopia kolana, Rekonstrukcja troczków rzepki.
  7. Czy mogłeś asystować do zabiegów? Nie, za dużo rezydentów, studentów. Dużo zabiegów i mało czasu.
  8. Czy mogłeś brać udział w dyżurach? Nie pytałem się. Sądzę, że nie byłoby problemu
  9. Jak oceniasz kontakt z opiekunem praktyk? Bardzo dobry, niestety cała klinika jest zabiegana więc czasem ciężej złapać kontakt. Chętny do nauki i pomocy.
  10. Twoje odczucia i przemyślenia po praktykach: Zmotywowany do nauki. Przed i po zabiegach warto uzupełnić swoją wiedzę na temat danego zabiegu. Zdawanie sobie sprawy jak szeroką dziedziną jest Ortopedia

Konrad Szalbot – 19.07-01.08.2021 r.

1. Ogólna ocena praktyk: 7/10
  2. Jak długo trwały?  10 dni
  3. Dlaczego wybrałeś praktyki w tym miejscu? W tym roku zainteresowałem się bardziej ortopedią miałem również w tym miejscu zajęcia więc chciałem zobaczyć jak na co dzień funkcjonuje oddział i jak wyglądają zabiegi
  4. Czy praktyki spełniły Twoje oczekiwania? Nie miałem żadnych oczekiwań. Chciałem zobaczyć, czy mi się to podoba i czy chciałbym się w przyszłości tym zajmować. Jest to świetna okazja, żeby się o tym przekonać.
  5. Czym się zajmowałeś podczas praktyk? Głównie obserwowałem zabiegi, obecność na odprawach i obchodach. Była również możliwość oglądania badań USG stawów biodrowych dzieci jak również wykonać takie badanie.
  6. Jakie głównie operacje widziałeś? Endoprotezoplastyka stawu biodrowego, kolanowego barkowego, artroskopia stawu kolanowego i barkowego, rekonstrukcja MPFL, ACL, operacja Latarjet, nastawiania złamań i ich stabilizacja.
  7. Czy mogłeś asystować do zabiegów? Jeden raz asystowałem przy rekonstrukcji ACL.
  8. Czy mogłeś brać udział w dyżurach? Nie brałem udziału w dyżurach, ale byłem jeszcze na oddziale kiedy się zaczynał więc myślę, że nie byłoby z tym problemu
  9. Jak oceniasz kontakt z opiekunem praktyk? W czasie zabiegów, które prowadził starał się opisywać co jest wykonywane. Uczulał na przygotowanie pacjenta i pola operacyjnego do zabiegu, oraz podkreślał jak ważny jest zespół.